Zavřít reklamu

Co se letošních Apple novinek týče, ve vzduchu visí ještě jedna neohlášená bomba, na kterou čeká velké množství zákazníků – jde velmi dlouho očekávaný 16″ MacBook Pro, o kterém se mluví už několik měsíců. Na zářijové keynote jej Apple nepředstavil, zraky se tak upínají na tu další, která by měla přijít buď ještě v říjnu (nepravděpodobné), nebo v listopadu. O existenci 16″ MacBooku Pro navíc hovoří další nově objevená indicie. )

V nové betě macOS Catalina s číselným označením 10.15.1 se hluboko v systému objevilo několik obrázků MacBooku. Na první pohled si většina z nás ničeho zajímavého nevšimne, když se však zadíváte pořádně, obrys MacBooku rozhodně nevypadá jako ty dosavadní.

Z obrázku je jasně patrné, že je zobrazený MacBook Pro o něco málo větší, resp. má větší obrazovku, která má také výrazně zmenšené okraje. „Nový“ MacBook Pro je na obrázcích vyzobrazený jak ve stříbrné, tak ve vesmírně šedé barevné variantě a název souborů obsahuje číslovku „16“, pravděpodobně odkazující na úhlopříčku displeje.

Detailní porovnání „nového“ 16″ modelu s tím současným si můžete prohlédnout níže. Kromě jiné velikosti rámečků je také zajímavý detail klávesnice, kdy u současného 15″ modelu je jasně patrný Touch Bar (i z tohoto pohledu). Zatímco u nového 16″ modelu je viditelná mezera mezi klávesami, která by mohla naznačovat, že u novinky buď Touch Bar nebude, nebo bude ještě nad rámec klasických funkčních kláves. Jak si výše uvedené informace vyhodnotíte necháme na vás, my se na nadcházející keynote opravdu těšíme, neboť pokud se spekulace potvrdí, po dlouhé době nás čeká více inovovaný MacBook.

15" a 16" MacBook v macOS Catalina beta

Zdroj: Macrumors

.