Zavřít reklamu

Apple představil Apple Watch Series 3 v září roku 2017, zanedlouho jim tedy bude celých 5 let. I když mají oproti Series 7 menší displej a celkově menší varianty pouzder, není to to hlavní, co je u nich na škodu. Samozřejmě narážíme na podporu operačního systému watchOS 9, které tyto hodinky, i když je Apple pořád oficiálně prodává, už nedostanou. 

Ještě před WWDC22 bychom možná mluvili jinak, protože pro nenáročné uživatele se pořád může jednat o dobrou koupi. Ti, kteří chtějí chytré nositelné zařízení s mnoha funkcemi, které ideálně zapadne do ekosystému Applu, mohou být pořád se Series 3 v jistém ohledu a s jistými omezeními spokojení. Jenže Apple je zabil poměrně nešťastně.

Softwarová podpora 

Existuje tedy několik důvodů, proč jsou Apple Watch Series 3 špatným nákupem. Jedním z nich je, že už na podzim ztratí softwarovou podporu. Jednou věcí jsou nové funkce a možnosti, které do nich již nedostanete, druhou opravy chyb. Je nicméně možné, že jim Apple ještě nějaký ten čas životnosti dodá, protože tak dělá i u starších operačních systémů pro iPhony nebo iPady, kterým nějaké ty díry dodatečně zalátá. Co se ale funkcí týče, i byť jen nových ciferníků, je samozřejmě vymalováno.

Malé interní úložiště 

To, čím se Apple Watch Series 3 zabíjejí samy, je pak jejich malé interní úložiště. To nabídne kapacitu jen 8 GB, takže se rovnou rozlučte s off-line poslechem nějakého většího počtu oblíbené hudby, stejně tak nepočítejte, že si do hodinek nainstalujete množství aplikací. Budete totiž rádi, pokud se vám tam vejde samotný systém. Obvykle totiž jeho aktualizace přináší nutný postup v podobě kompletního vymazání hodinek, jejich aktualizace a opětovné obnovy dat. I když je pravda, že když už nepůjdou na nové systémy aktualizovat, toto už příliš řešit nebudete.

Apple Watch Series 7

Výkon a funkce 

5 let technologického vývoje se na hardwaru zákonitě musí nějak podepsat. Čip hodinek je tedy už patřičně zastaralý, takže může mít problém s ideálním chodem všech funkcí, a především novějších aplikací. Apple Watch Series 3 jsou také poslední 32bitové zařízení, které Apple Stále prodává. A samozřejmě v nich také nenajdete EKG, detekci pádu, ani mnohé ciferníky a jejich komplikace.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Mám je a dokud ta originální baterka vydrží od rána do večera v provozu, tak nemám důvod měnit. Pro moje použití stačí.
    Ten problém s promazáním kvůli upgradu už tuším u poslední verze os odpadl a zvládly se aktualizovat bez me pomoci. Predtim to byl fakt opruz a pro mě reálně jediný důvod, proč je vyměnit.

celý text

Čtěte více.