Zavřít reklamu

Pořídili jste si nedávno iPhone a začínáte teprve pořádně zkoumat jeho možnosti? Nebo jste majitelem jablečného smartphonu již delší dobu, ale zajímá vás, co vše s ním vlastně můžete dělat? V dnešním článku vám představíme čtveřici tipů a triků, které jistě ocení každý majitel iPhonu.

Přizpůsobení klávesnice

Při psaní na iPhonu se nemusíte spokojit jen s výchozím nastavením klávesnice. Po dlouhém stisku ikonky glóbu v levém dolním rohu klávesnice si můžete všimnout tlačítek, s jejichž pomocí můžete virtuální klávesnici na vašem iPhonu posunout k pravé nebo levé straně displeje. Ke standardnímu zobrazení se můžete vrátit klepnutím na bílou šipku na straně klávesnice.

Pokročilá práce se screenshoty

Pořízení snímku obrazovky je u iPhonu pochopitelně samozřejmost, tím ale možnosti práce se screenshoty zdaleka nekončí. Po pořízení screenshotu se vám jeho náhled zobrazí v levém dolním rohu vašeho iPhonu. Pokud na něj klepnete, můžete začít provádět anotace a úpravy, případně klepnutím na kartu Celá stránka v horní části displeje uložit snímek celé stránky, nikoliv jen výřezu, který vidíte na obrazovce.

Nahrávejte obrazovku s komentářem

Operační systém iOS nabízí mimo jiné také možnost pořízení záznamu obsahu obrazovky. Pokud chcete záznam doprovodit vlastním komentářem – například nahráváte pro kamaráda postup práce v iOS a potřebujete podat vysvětlení k jednotlivým krokům – můžete zároveň s obrazovkou nahrávat i okolní zvuk. Nejprve aktivujte Ovládací centrum a poté dlouze stiskněte ikonku pro nahrání obrazovky. Ve spodní části displeje se vám zobrazí tlačítko, jehož stiskem můžete zapnout nahrávání okolního zvuku.

Přímý přenos obrazovky

U nahrávání obrazovky zůstaneme i v závěrečném odstavci našeho článku. Pokud v Ovládacím centru dlouze stisknete ikonku pro záznam obrazovky, můžete si všimnout okna se seznamem aplikací. Jedná se o aplikace, které vám umožňují živě přenášet záznam obrazovky vašeho iPhonu. Pokud tedy chcete zahájit přenos, stačí klepnout na vybranou aplikaci a poté ve spodní části okna klepnout na Spustit vysílání.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více