Zavřít reklamu

Mít vždy a všude přehled o tom, jaký je aktuální stav počasí ve vaší lokalitě, případně o tom, jaké počasí vás v dohledné době čeká, se vždy hodí. Pro tyto účely by jistě bylo skvělé mít informace o počasí zobrazené na uzamčené obrazovce vašeho iPhonu. Celodenní zobrazení údajů o aktuální předpovědi počasí ale není ve výchozím nastavení na vašem iPhonu možné. Naštěstí ale existuje řešení.

Řešením je jednoduchá, ale užitečná iOS zkratka s názvem Weather Wallpaper. Jak název napovídá, tato zkratka vám umožní nastavit si na uzamčené ploše vašeho iPhonu tapetu, na které se neustále budou zobrazovat údaje o aktuálním počasí. Zkratka Weather Wallpaper navíc nabízí hned několik možností přizpůsobení – hned po její instalaci si můžete zvolit, jaký typ informací se bude na zamčené obrazovce vašeho iPhonu ukazovat, a můžete si navolit také typ a polohu zobrazení těchto údajů. Na uzamčené obrazovce iPhonu se tak kromě informace o aktuálním počasí mohou zobrazovat také údaje o nejvyšších denních a nejnižších nočních teplotách nebo času východu a západu slunce. Zkratka Weather Wallpaper vyžaduje přístup k fotogalerii na vašem iPhonu a k údajům o poloze a počasí.

Pro úspěšnou instalaci této zkratky otevřete příslušný odkaz v prohlížeči Safari na iPhonu, do kterého chcete zkratku nainstalovat. Ujistěte se také, že jste v Nastavení -> Zkratky aktivovali možnost stahování nedůvěryhodných zkratek. Zkratka Weather Wallpaper ve výchozím nastavení používá pro tapetu na uzamčenou obrazovku vašeho iPhonu náhodnou fotografii z vaší fotogalerie. Pokud chcete, aby se na tapetě zobrazovaly konkrétní snímky, vytvořte jim nejprve v nativních Fotkách album. Poté v aplikaci Zkratky klepněte na kartě Zkratky na ikonku tří teček v pravém horním rohu, v nastavení zkratky na kartě Fotky klepněte na Nejnovější a vyberte požadované album (viz fotogalerii článku).

Zkratku Weather Wallpaper stáhnete zde.

.