Zavřít reklamu

Změnu tapet na vašem Macu můžete provádět různými způsoby. Jednou možností je ruční či automatické střídání nativních tapet. Pokud vám ale výchozí tapety operačního systému macOS z jakéhokoliv důvodu nestačí, můžete vyzkoušet některou z aplikací třetích stran, které jsou k tomuto účelu určené.

Irvue

Pokud jste si oblíbili úchvatné fotografie ze serveru Unsplash, můžete si je na plochu vašeho Macu nastavit za pomoci aplikace s názvem Irvue. Tato aplikace po své instalaci získá podobu malé ikonky v liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu, odkud ji můžete spravovat. Aplikace Irvue nabízí možnost přizpůsobení intervalu změny tapet, samozřejmostí je také podpora pro více displejů nebo funkce pro správu zobrazovaného obsahu, v jejímž rámci můžete zablokovat tapety od konkrétních tvůrců.

AplikacI Irvue stáhnete bezplatně zde.

Unsplash

Na svůj Mac si můžete nainstalovat také aplikaci Unsplash. Jak její název napovídá, jedná se o nástroj, s jehož pomocí můžete na ploše vašeho Macu střídat skvěle vypadající tapety, pocházející ze stejnojmenné platformy. Všechny tapety jsou v HD rozlišení, kromě automatické změny můžete provádět také manuální změnu jednoduchým kliknutím na ikonku aplikace na horní liště na obrazovce vašeho počítače.

Aplikaci Unsplash stáhnete bezplatně zde.

Wallpaper Wizard 2

V poslední době se mým osobním favoritem stala aplikace Wallpaper Wizard. Jedná se sice o placený nástroj, její kvality jsou ale nesporné. Také tento nástroj vám umožní pravidelně na ploše vašeho Macu střídat zajímavé tapety v HD rozlišení a 4K kvalitě. Nabídka tapet je vždy pravidelně aktualizována, aplikace nabízí také funkci pokročilého vyhledávání nebo třeba možnost ukládání vybraných tapet do seznamu oblíbených. Aplikace Wallpaper Wizard nabízí také podporu pro více monitorů.

Aplikaci Wallpaper Wizard 2 stáhnete za 249 korun zde.

Clarity Wallpaper Desktop

Clarity je multiplatformní aplikace, která vám nabídne výběr ze spousty tematicky řazených a ručně vybíraných tapet nejen pro váš Mac. Nabídka tapet je pravidelně obměňována a rozšiřována, aplikace nabízí také možnost přidání vybraných tapet mezi oblíbené. Clarity Wallpaper osloví zejména ty, kteří dávají přednost jednoduchosti a minimalismu.

Aplikaci Clarity Wallpaper Desktop stáhnete bezplatně zde.

Dynamic Wallpaper

Pokud máte zálibu zejména v dynamických animovaných tapetách, můžete vyzkoušet aplikaci s názvem Dynamic Wallpaper z dílny společnost MingleBIt. Najdete zde zajímavou sbírku lákavých dynamických tapet, které jsou přehledně řazené, abyste si mohli vždy vybrat tu pravou pro váš Mac.

Aplikaci Dynamic Wallpaper stáhnete bezplatně zde.

 

.