Zavřít reklamu

Představte si situaci, kdy jste v klidu a teple domova, vezmete do ruky váš iPhone a chystáte se brouzdat po sociálních sítích, sledovat videa, poslouchat hudbu nebo třeba někomu zavolat přes FaceTime. Máte radost z toho, že ušetříte za mobilní data, ale namísto hladkého chodu narážíte na to, že je Wi-Fi na vašem iPhonu pomalá. Čím to může být a jak to vyřešit?

Vzhledem k tomu, že chytré telefony jsou hlavním způsobem, jak se většina lidí připojuje k internetu, je získání co nejvyšší rychlosti internetu na mobilních zařízeních důležitější než kdykoli předtím. Ne vždy se to však podaří. Existuje spousta problémů, které mohou rychlost Wi-Fi v telefonu zpomalit. Podívejme se na hlavní důvody, proč je připojení k internetu na vašem iPhonu tak pomalé, a na to, jak můžete rychlost Wi-Fi zvýšit.

Nesprávně umístěný router

Jedním z hlavních důvodů, proč je Wi-Fi v telefonu pomalá, je špatné umístění routeru. V závislosti na specifikacích a konstrukci vašeho routeru může mít signál dosah až několik set metrů. Čím dále se však šíří, tím je pomalejší. Signál Wi-Fi mohou blokovat i objekty, jako jsou zdi, podlahy a dveře. Pokud se tedy nacházíte ve velké vzdálenosti od routeru – například v nejvzdálenější ložnici v domě nebo dokonce venku – může být rychlost, kterou získáte, mnohem nižší, než byste čekali. Sílu Wi-Fi signálu můžete snadno ověřit na ikonce Wi-Fi v pravém horním rohu displeje vašeho iPhonu. Pokud se nespokojíte s přiblížením k routeru, můžete zesílít a zlepšit WI-Fi signál u vás doma nebo v kanceláři za pomoci mesh prvků.

Připojení k pomalejší síti

Jedním z nejzřejmějších důvodů, proč je Wi-Fi v telefonu pomalá, je to, že jste připojeni k pomalé síti. Doma se vaše rychlost sníží v okamžiku, kdy vám šířku pásma zabírají jiné aplikace a zařízení. Streamování filmů, stahování videoher nebo instalace aktualizací operačního systému způsobí zpomalení celkového používání internetu. Na veřejných Wi-Fi se rychlost může velmi lišit. Veřejných hotspotů Wi-Fi je mnoho a je pravděpodobné, že se váš telefon na některý z nich náhodně připojí. Dokonce může zůstat připojený i poté, co se přesunete do dosahu bližšího nebo lepšího. To znamená, že i když vaše oblíbená kavárna může mít fantastickou Wi-Fi, není zaručeno, že se k ní skutečně pokaždé připojíte. Dobrým způsobem, jak to obejít, je nastavit na iPhonu prioritu sítě Wi-Fi. Tím donutíte své zařízení, aby se vždy, když jste v dosahu, připojilo k jedné z vybraných sítí a ostatní bezplatné hotspoty používalo až v krajním případě. Na iPhonu spusťte Nastavení -> Wi-Fi. Klepněte na ⓘ  napravo od názvu hotspotu a poté deaktivujte položku Připojit automaticky.

Přetížená Wi-Fi

Vaši domácí Wi-Fi může využívat celá řada nejrůznějších zařízení – mobilní telefony, tablety, počítače, chytré hodinky vás i dalších členů domácnosti, ale třeba také prvky Smart Home. Většina současných routerů nabízí možnost přenosu na dvou pásmech: 2,4GHz a 5GHz. Druhé jmenované pásmo nabízí o něco vyšší přenosovou rychlost, ovšem na úkor dosahu. Pokud je to tedy možné, přemístěte se i s iPhonem do blízkosti routeru a připojte se na 5GHz pásmo. Chod internetu na vašem jablečném smartphonu by se měl zrychlit.

Jak vidíte, existuje mnoho důvodů, proč je internet v telefonu pomalý. Většinu z nich lze naštěstí snadno odstranit. Vždy můžete zkusit resetovat iPhone, restartovat router, a pokud nic nezabere, zkuste kontaktovat poskytovatele vašeho internetového připojení – je možné, že má zrovna výpadek nebo poruchu, a po opravě poběží opět vše tak, jak má.

.