Zavřít reklamu

Na internetu číhá nebezpečí prakticky úplně všude. Rozhodně byste mu ale za žádnou cenu neměli jít naproti – mohli byste se totiž ocitnout v nemalých problémech. Existuje hned několik pravidel a příruček, které vám dokáží poradit v tom, jak se na internetu správně chovat, nejvíce vám ale poslouží právě selský rozum. Mezi jedno z nepsaných pravidel patří, že byste se neměli připojovat na veřejné Wi-Fi sítě či jakékoliv jiné Wi-Fi sítě, které neznáte. Jestliže se ale ocitnete v situaci, kdy nutně potřebujete získat přístup k internetu a k neznámé Wi-Fi se rozhodnete připojit, tak byste si měli alespoň aktivovat možnost Soukromá adresa. Tato funkce se postará o záměnu vaší MAC adresy.

Jak se na iPhone jednoduše chránit při připojení k neznámé Wi-Fi síti

Jestliže se potřebujete z jakéhokoliv důvodu připojit na neznámou či veřejnou Wi-Fi síť, tak byste měli být obzvlášť obezřetní. Kromě toho byste si měli aktivovat výše zmíněnou funkci Soukromá adresa. Postup je následující:

 • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce s názvem Wi-Fi.
 • Tímto se ocitnete v seznamu všech dostupných Wi-Fi sítí.
 • U konkrétní Wi-Fi sítě poté napravo klepněte na ikonu i v kroužku.
 • Na další obrazovce už poté jen stačí, abyste aktivovali funkci Soukromá adresa.

V případě, že funkci Soukromá adresa aktivujete či deaktivujete, tak je nutné, abyste se od sítě odpojili a znova připojili. Mělo by se vám zobrazit dialogové okno, které vás po potvrzení od sítě odpojí. Použitím soukromé adresy lze částečně omezit sledování pohybu vašeho iPhonu mezi různými Wi-Fi sítěmi. Konkrétně dojde k záměně MAC adresy vašeho iPhonu, což je jakýsi identifikátor síťového zařízení. Tato MAC adresa je u každého zařízení unikátní a je přidělována při výrobě síťové karty. Klasickým způsobem ji „natvrdo“ změnit nejde, je ale možné ji zfalšovat. Právě díky tomuto zfalšování nebude možné o vašem zařízení zjistit různé informace, takže se funkce rozhodně hodí, pokud chcete zůstat chráněni.

Diskuze k článku

  Když tuto neznámou wifinu potřebuji, tak mne to od ní odpojí? myslel jsem, že článek bude o ochraně, ne o odpojení !?!?!.

  Asi jste si to špatně přečetl. Pokud Soukromou adresu aktivujete či deaktivujete, tak je nutné, aby se zařízení k síti připojilo znova, tedy aby došlo k odpojení a opětovnému připojení. Co je na tom špatného? Celý tento proces trvá asi 5 sekund.

  Na mem zarizeni je to defaultne nastaveno pro vsechny site. Nic jsem nemenil, takze asi u vsech zarizeni. Coz znamena, ze si clanek prectete a zapomente na to, nastaveno to nejspise mate a upravou nic neziskate..

celý text

Čtěte více