Zavřít reklamu

Na internetu číhá nebezpečí prakticky úplně všude. Rozhodně byste mu ale za žádnou cenu neměli jít naproti – mohli byste se totiž ocitnout v nemalých problémech. Existuje hned několik pravidel a příruček, které vám dokáží poradit v tom, jak se na internetu správně chovat, nejvíce vám ale poslouží právě selský rozum. Mezi jedno z nepsaných pravidel patří, že byste se neměli připojovat na veřejné Wi-Fi sítě či jakékoliv jiné Wi-Fi sítě, které neznáte. Jestliže se ale ocitnete v situaci, kdy nutně potřebujete získat přístup k internetu a k neznámé Wi-Fi se rozhodnete připojit, tak byste si měli alespoň aktivovat možnost Soukromá adresa. Tato funkce se postará o záměnu vaší MAC adresy.

Jak se na iPhone jednoduše chránit při připojení k neznámé Wi-Fi síti

Jestliže se potřebujete z jakéhokoliv důvodu připojit na neznámou či veřejnou Wi-Fi síť, tak byste měli být obzvlášť obezřetní. Kromě toho byste si měli aktivovat výše zmíněnou funkci Soukromá adresa. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce s názvem Wi-Fi.
  • Tímto se ocitnete v seznamu všech dostupných Wi-Fi sítí.
  • U konkrétní Wi-Fi sítě poté napravo klepněte na ikonu i v kroužku.
  • Na další obrazovce už poté jen stačí, abyste aktivovali funkci Soukromá adresa.

V případě, že funkci Soukromá adresa aktivujete či deaktivujete, tak je nutné, abyste se od sítě odpojili a znova připojili. Mělo by se vám zobrazit dialogové okno, které vás po potvrzení od sítě odpojí. Použitím soukromé adresy lze částečně omezit sledování pohybu vašeho iPhonu mezi různými Wi-Fi sítěmi. Konkrétně dojde k záměně MAC adresy vašeho iPhonu, což je jakýsi identifikátor síťového zařízení. Tato MAC adresa je u každého zařízení unikátní a je přidělována při výrobě síťové karty. Klasickým způsobem ji „natvrdo“ změnit nejde, je ale možné ji zfalšovat. Právě díky tomuto zfalšování nebude možné o vašem zařízení zjistit různé informace, takže se funkce rozhodně hodí, pokud chcete zůstat chráněni.

.