Zavřít reklamu

Na internetu číhá nebezpečí prakticky úplně všude. Rozhodně byste mu ale za žádnou cenu neměli jít naproti – mohli byste se totiž ocitnout v nemalých problémech. Existuje hned několik pravidel a příruček, které vám dokáží poradit v tom, jak se na internetu správně chovat, nejvíce vám ale poslouží právě selský rozum. Mezi jedno z nepsaných pravidel patří, že byste se neměli připojovat na veřejné Wi-Fi sítě či jakékoliv jiné Wi-Fi sítě, které neznáte. Jestliže se ale ocitnete v situaci, kdy nutně potřebujete získat přístup k internetu a k neznámé Wi-Fi se rozhodnete připojit, tak byste si měli alespoň aktivovat možnost Soukromá adresa. Tato funkce se postará o záměnu vaší MAC adresy.

Jak se na iPhone jednoduše chránit při připojení k neznámé Wi-Fi síti

Jestliže se potřebujete z jakéhokoliv důvodu připojit na neznámou či veřejnou Wi-Fi síť, tak byste měli být obzvlášť obezřetní. Kromě toho byste si měli aktivovat výše zmíněnou funkci Soukromá adresa. Postup je následující:

 • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce s názvem Wi-Fi.
 • Tímto se ocitnete v seznamu všech dostupných Wi-Fi sítí.
 • U konkrétní Wi-Fi sítě poté napravo klepněte na ikonu i v kroužku.
 • Na další obrazovce už poté jen stačí, abyste aktivovali funkci Soukromá adresa.

V případě, že funkci Soukromá adresa aktivujete či deaktivujete, tak je nutné, abyste se od sítě odpojili a znova připojili. Mělo by se vám zobrazit dialogové okno, které vás po potvrzení od sítě odpojí. Použitím soukromé adresy lze částečně omezit sledování pohybu vašeho iPhonu mezi různými Wi-Fi sítěmi. Konkrétně dojde k záměně MAC adresy vašeho iPhonu, což je jakýsi identifikátor síťového zařízení. Tato MAC adresa je u každého zařízení unikátní a je přidělována při výrobě síťové karty. Klasickým způsobem ji „natvrdo“ změnit nejde, je ale možné ji zfalšovat. Právě díky tomuto zfalšování nebude možné o vašem zařízení zjistit různé informace, takže se funkce rozhodně hodí, pokud chcete zůstat chráněni.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Když tuto neznámou wifinu potřebuji, tak mne to od ní odpojí? myslel jsem, že článek bude o ochraně, ne o odpojení !?!?!.

  Asi jste si to špatně přečetl. Pokud Soukromou adresu aktivujete či deaktivujete, tak je nutné, aby se zařízení k síti připojilo znova, tedy aby došlo k odpojení a opětovnému připojení. Co je na tom špatného? Celý tento proces trvá asi 5 sekund.

  Na mem zarizeni je to defaultne nastaveno pro vsechny site. Nic jsem nemenil, takze asi u vsech zarizeni. Coz znamena, ze si clanek prectete a zapomente na to, nastaveno to nejspise mate a upravou nic neziskate..

celý text

Čtěte více.