Zavřít reklamu

Apple Watch patří společně s AirPods mezi nejoblíbenější nositelné příslušenství na světě – a nutno říct, že rozhodně zaslouženě. Apple Watch nabízí nespočet funkcí pro naprosto každého. Je jedno, zdali chcete Apple Watch používat jako perfektní nástroj pro motivaci ke cvičení a k jeho sledování, anebo pokud je chcete používat jakožto pomocníka, který vám bez nutnosti sledovat iPhone zobrazí veškeré notifikace. V tomto článku se společně podíváme na 5 funkcí na Apple Watch, o kterých jste možná neměli ani nejmenší tušení. Věřím, že většinu těchto funkcí po přečtení začnete ihned aktivně využívat.

Přepnutí zobrazení aplikací

Pokud na vašich Apple Watch stisknete digitální korunku, tak se přesunete do zobrazení všech aplikací. Ve výchozím nastavení je nastaveno zobrazení mřížky, potažmo „včelí plástve“. Osobně mi však tohle zobrazení přijde velmi chaotické a když jsem potřeboval najít nějakou aplikaci, tak jsem ji hledal několik desítek sekund. Apple naštěstí na uživatele jako jsem já myslel a do watchOS přidal možnost, pomocí které si můžete zobrazení aplikací přepnout. Namísto mřížky si můžete nechat zobrazit klasický seznam, který je seřazený podle abecedy. Pokud jej chcete aktivovat, tak stačí, abyste se přesunuli na stránku s aplikacemi, a poté silně zatlačte na displej. Zobrazí se menu, ve kterém už jen stačí vybrat zobrazení s názvem Seznam.

Prohlížení webových stránek

I když se to na první dobrou může zdát nemožné a zvláštní, tak věřte, že i na malém displeji jablečných hodinek můžete jednoduše otevřít webovou stránku. Prohlížeč v Apple Watch funguje kupodivu velmi dobře a některé články dokonce dokáže zobrazit i v režimu čtečky, aby se vám lépe četly. Pokud byste však hledali ve watchOS aplikaci Safari, tak jednoduše neuspějete. Nativní prohlížeč se totiž ve watchOS nenachází. Odkazy na určité webové stránky si musíte jednoduše poslat v rámci některé z aplikací, kde poté na konkrétní odkaz stačí klepnout a dojde k jeho otevření. Odkazy si můžete jednoduše poslat například do aplikace Zprávy, na vlastní Mail, anebo kdekoliv jinde.

Baterie AirPods

V případě, že vlastníte obě dvě nejpopulárnější nositelná příslušenství, tedy Apple Watch a AirPods, tak jistě víte, že můžete obě tato zařízení propojit pro poslouchání hudby. To znamená, že pokud se například vydáte běhat, tak si s sebou nemusíte brát iPhone. Stačí si do Apple Watch jednoduše vložit prostřednictvím aplikace Watch skladby, alba či playlisty a je hotovo. Vaše AirPody poté můžete jednoduše pomocí Bluetooth spojit s Apple Watch a můžete začít s posloucháním. Mnoho lidí neví, že po připojení AirPods k Apple Watch si můžete vcelku jednoduše také zobrazit stav baterie jablečných sluchátek. Pro zobrazení stavu baterie vaše hodinky odemkněte, a poté otevřete ovládací centrum. Zde poté stačí, abyste klepnuli na kolonku baterie (údaj s procenty) a sjeli níže, kde už stav baterie AirPods najdete.

Otravné odpočítávání začátku cvičení

Jak už jsem zmínil výše, tak Apple Watch jsou určené především pro sledování cvičení, sekundárně poté pro zobrazování notifikací, atd. Pokud patříte mezi uživatele, kteří s Apple Watch pravidelně cvičí a cvičení si necháváte zaznamenávat, tak zbystřete. Určitě si jste vědomi odpočítávání, které se zobrazí pokaždé, co spustíte určitý typ cvičení. Věděli jste o tom, že nemusíte nutně čekat na dokončení odpočtu, ale že jej můžete jednoduše přeskočit? V tomto případě stačí, abyste poté, co se odpočet zobrazí, na obrazovku klepnuli prstem. Odpočet se poté ihned zruší a započne zaznamenávání.

Překrytí rukou

Mnoho uživatelů Apple Watch neví, jakým způsobem mohou jablečné hodinky rychle ztišit, anebo zhasnout. V některých situacích se rozhodně nemusí hodit, když vám na hodinky přijde oznámení či hovor, který je doprovázen zvukem, popřípadě když vám přijde nějaká notifikace a rozsvítí se displej. V případě, že chcete vaše hodinky rychle ztišit, anebo pokud jim chcete rychle deaktivovat displej, tak stačí, abyste celý displej hodinek překryli dlaní. Po překrytí se automaticky ztiší například hovor a kromě toho dojde také ke zhasnutí displeje.

watchOS 7:

.