Zavřít reklamu

Jedním z cílů jablečné společnosti u Apple Watch je, aby se staly co možná nejméně závislými na iPhonu. Pro využití všech funkcí je aktuálně stále musíte mít spárované s iPhonem, pravdou ale je, že jsme se za poslední léta dočkali několika nových možností, kterými se Apple k nezávislosti hodinek přibližuje. Zmínit můžeme například přidání App Store pro watchOS a mnoho dalších funkcí. Nedávno navíc v Česku začal Apple prodával cellular verzi svých hodinek, takže například při běhu už s sebou vůbec nemusíte iPhone tahat. Bez problému se dovoláte, GPS mají hodinky zabudované, hudbu si uložíte do úložiště a AirPody připojíte přímo k hodinkám přes Bluetooth.

Jak na Apple Watch zobrazit stav baterie AirPods

V případě, že chodíte běhat a využíváte výše zmíněné vybavení, tedy Apple Watch společně s AirPods, které máte připojené přes Bluetooth a posloucháte v nich hudbu, tak by vás mohlo zajímat, kolik procent nabití jim ještě zbývá. Klasicky je to možné přes iPhone, ten však s sebou při běhu nejspíše nenosíte. Dobrou zprávou je, že se na Apple Watch nejedná o nic složitého a zjistit tuto informaci můžete velmi jednoduše. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch otevřeli ovládací centrum.
    • Ovládací centrum otevřete na obrazovce s ciferníkem přejetím prstu ze spodní hrany displeje směrem nahoru;
    • v jakékoliv aplikaci mimo obrazovku s ciferníkem pak na spodní hraně displeje prst chvíli podržte, a poté s ním vyjeďte nahoru.
  • Po otevření ovládacího centra vyhledejte prvek s aktuálním nabitím baterie, na který klepněte.
  • Nakonec na další obrazovce stačí, abyste sjeli úplně dolů, kde se informace o nabití AirPods zobrazí.

Pomocí výše uvedeného způsobu můžete tedy přímo na vašich Apple Watch zobrazit stav nabití baterie AirPods. Aby se zde tato informace zobrazila, tak je samozřejmě nutné, aby sluchátka byla k jablečným hodinkám připojena. V případě, že mají oba využívané AirPody stejný stav nabití, tak se zobrazí jakožto celek. Jestliže však mají využívané AirPody rozdílný stav nabití, tak se zobrazí zvlášť jakožto levý a pravý AirPod. A pokud využíváte jen jeden AirPod, tak se zobrazí informace pouze o jeho nabití.

airpods watch baterie
.