Zavřít reklamu

Ne každému musí nutně vyhovovat nativní klávesnice v iPhonu či iPadu. Přestože Apple v iOS 13 schopnosti i funkce klávesnice výrazně vylepší, může se stát, že u ní budete některé prvky přece jenom postrádat. Může to být například psaní tahem, které zatím v iOS 13 není k dispozici u češtiny. Jak vypadají alternativy k nativní iOS klávesnici?

ReBoard

ReBoard je multifunkční klávesnice pro iPhone. Nabízí nejen možnost zvětšení kláves nebo jejich přizpůsobení pro psaní jedním prstem pravé či levé ruky, ale také propojení s aplikacemi ve vašem iPhonu (jak nativními, tak i aplikacemi třetích stran), díky kterému jste při psaní mnohem rychlejší a produktivnější – rovnou z klávesnice můžete totiž zadávat kontakty, fotografie, lokace, YouTube videa a další položky. Klávesnice nabízí i češtinu a její tvůrci v brzké době slibují funkci psaní tahem. Klávesnici můžete v nastavení oživit různými motivy.

 

Blink Keyboard

Klávesnice Blink potěší zejména ty, kteří si rádi hrají s motivy, nabízí ale také hrstku užitečných funkcí. Mezi ty nejlepší patří možnost ovládání gesty, rozdělení klávesnice, umožnění psaní jednou rukou nebo třeba mazání celých slov. Samozřejmostí je také autocorrect, možnost změny velikosti klávesnice, ovládání kurzoru nebo predikce slov. Blink nepodporuje češtinu ani psaní tahem.

GO Keyboard

Klávesnice Go Keyboard také nabízí populární položky, jako jsou motivy, emotikony, samolepky a GIFy, kromě toho ale umožňuje psaní tahem, nabízí autokorekci i predikci a dokonce také možnost přepnutí na T9 klávesnici. Go Keyboard nabízí podporu více než čtyř desítek jazyků včetně češtiny.

GBoard

GBoard je oblíbená klasika od Googlu. Mezi její hlavní funkce patří vestavěné Google vyhledávání a integraci s aplikacemi od Googlu. Nabízí možnost přepínání mezi motivy včetně tmavého, přizpůsobení pro psaní jednou rukou, psaní tahem nebo možnost použití emotikonů, samolepek či animovaných GIFů. Při povolení přístupu můžete s pomocí GBoard také zadávat kontakty či detaily o poloze, GBoard nabízí také možnost hlasového zadávání.

SwiftKey

SwitfKey je další z velmi oblíbených klávesnic pro iOS. Jednou z jejích největších předností byla od počátku možnost psaní tahem, nabízí ale také řadu dalších skvělých funkcí. Samozřejmostí je podpora češtiny, možnost psaní tahem, přizpůsobení velikosti a rozložení klávesnice či podpora emoji a animovaných GIFů. SwiftKey patří mezi inteligentní klávesnice, které se v průběhu používání učí, jaká slova používáte nejčastěji, a umí se vašim potřebám a zvykům přizpůsobit.

.