Zavřít reklamu

Apple mění postoj k opravám klávesnic MacBooků s motýlkovým mechanismem. Nově už opravy nebude zasílat do servisních center, ale zařízení budou opravována přímo na místě.

Interní zaměstnanci Apple Storů obdrželi pokyny s názvem „Jak poskytnout v obchodě podporu zákazníkům, jejichž Mac trpí problémy s klávesnicí“. Technici Genius Baru jsou upozorněni, že opravy mají probíhat přednostně a přímo na místě, ideálně do jednoho pracovního dne.

Do odvolání bude většina oprav souvisejících s klávesnicí prováděna přímo na místě. Do obchodů bude dodáno větší množství komponent, aby byl pokryt objem oprav.

Opravy by měly být upřednostňovány tak, aby bylo vše vyřešeno do následujícího dne. Při opravě zařízení postupujte dle příslušné servisní příručky a pečlivě dodržujte všechny kroky.

Apple neposkytl svým zaměstnancům žádné další informace. Firma si však dlouhodobě zakládá na vysoké míře spokojenosti zákazníků, a proto pravděpodobně přikročila k razantnímu snížení doby oprav a jejich prioritizaci.

Původní čas oprav klávesnic se pohyboval mezi třemi až pěti pracovními dny, někdy i více. Apple daná zařízení posílal do servisních středisek a zpět do Apple Store. Oprava přímo na místě je tak určitě vítaným zrychlením, ač našeho regionu se příliš nedotkne. Autorizovaní prodejci totiž zařízení posílají do autorizovaného servisu, kterým je Český servis. Doba oprav tak závisí na něm a dostupnosti komponent, které mají technici skladem.

macbook_apple_laptop_keyboard_98696_1920x1080

Program opravy klávesnic MacBooků není pro nové modely

Cupertino postupně mění postoj k problémům s klávesnicí. Když vyšel 12“ MacBook s první generací motýlkové klávesnice a začali se ozývat první zákazníci s problémy, byli spíše ignorováni. Nakonec se stejné potíže postupně objevily u MacBooků Pro z roku 2016. Nepomohla ani druhá generace motýlkové klávesnice uvedená s počítači v roce 2017.

Apple po třech žalobách a hlasité nespokojenosti zákazníků nakonec zařadil laptopy z let 2015 až 2017 do programu výměny klávesnic bez nutnosti platit plnou cenu opravy. Bohužel problémy se projevují i u třetí generace klávesnic, které měla chránit speciální membrána pod klávesami.

Zasekávání, přeskakování nebo falešné dvojité stisky kláves se tedy nevyhnuly ani modelům z roku 2018 a novému MacBooku Air. Apple nedávno přiznal potíže, ale tyto nové počítače zatím nepatří do rozšířené záruky a programu výměny klávesnic.

Zdroj: MacRumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.