Zavřít reklamu

Každému už se jistě mnohokrát stalo, že si někam odložil telefon a nemohl jej nalézt. V takovém případě je nejjednodušší poprosit druhou osobu o prozvonění nebo zařízení najít za pomoci chytrých hodinek. Může se vám ale stát, že si nejen telefon, ale třeba i hodinky někde zapomenete. A pokud se pohybujete v Apple ekosystému, aplikace Najít je nejrychlejší řešení.

Označení ztraceného zařízení

Někdy se může stát, že smartphone, tablet nebo jakékoliv jiné zařízení někde zapomenete, což rozhodně není záviděníhodná situace. Abyste se jej alespoň pokusili najít, v nativní aplikaci je na to poměrně dobrý nástroj. Stačí otevřít kartu Zařízení, hledaný produkt vybrat a následně u volby Označit jako ztracené klepnout na Aktivovat. Pak už stačí zadat telefonní číslo pro kontaktování a napsat zprávu pro nálezce, která se na hledaném zařízení zobrazí. Potvrďte dialogové okno a máte hotovo.

Rychlé prozvonění jakéhokoliv zařízení bez otvírání aplikace

Pokud víte, že je zařízení ve stejné místnosti jako vy, velice jednoduché je otevřít aplikaci Najít a po vybrání zařízení si přehrát zvuk. Například v Apple Watch ale tato aplikace vůbec není a iPhone se sice dá prozvonit z ovládacího centra, ostatní zařízení však nikoliv. V takovém případě stačí pouze spustit Siri. Na hodinkách to učiníte přidržením digitální korunky, na iPhonu nebo iPadu buď tlačítkem plochy nebo zamykacím tlačítkem v případě iPhonu X a novějších. Pokud hledáte například iPad, vyslovte frázi Find my iPad, v případě ostatních zařízení samozřejmě název hledaného produktu. Za chvíli se vám začne zvuk přehrávat.

Otevření Najít na zařízení jiného výrobce

Pro zobrazení Najít na telefonech se systémem Android nebo počítačích s Windows neexistuje žádná specializovaná aplikace, naštěstí to i tak není nic složitého. Abyste Najít otevřeli i zde, přesuňte se do jakéhokoliv webového prohlížeče a přejděte na tyto stránky. Přihlašte se pod svým Apple ID a jednoduše službu Najít zobrazte.

Sdílení polohy s ostatními

Poměrně často se vám může hodit to, abyste s kamarádem nebo partnerem měli přehled, kde se ten druhý nachází. Pokud například očekáváte příjezd vašeho známého, nemusíte mu neustále volat, za jak dlouho na potřebném místě bude. Abyste sdílení polohy nastavili, přesuňte se ve spodní části obrazovky na kartu Lidé a klepněte na Sdílet moji polohu. Vyberte si ze seznamu kontaktů a poté klepněte na Odeslat.

Vypnutí sdílení polohy

Občas potřebujete, aby vás vaše rodina či přátelé neviděli, nejvíce se to hodí, pokud máte sdílení polohy zapnuté se svými rodiči a nechcete, aby sledovali, kde se zrovna nacházíte. Pro vypnutí se stačí přesunout na kartu a vypnout přepínač Sdílet moji polohu. Poloha se nebude sdílet, dokud sdílení opět nezapnete.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Taky si s nekym sdílíme polohy ale z niceho nic to nejde mate to zaple i signál je proste nic proc by to nemělo jit jak kdyby si ta aplikace ukazovala kdy chce;)takze pekne naprd

celý text

Čtěte více.