Zavřít reklamu

Samozřejmě očekáváme, že iFixit podrobně a komplexně nové generace iPhonů 13 rozebere, a to doslova do posledního šroubku. Než se tak ale stane, máme zde alespoň první náhled na to, jaké komponenty se uvnitř iPhonu 13 oproti iPhonu 12 změnily. A možná vás to překvapí, zejména co se výřezu týče. 

Větší baterie 

Na sociální síti Twitter se objevily první fotografie „vnitřností“ iPhonu 13, které na první pohled ukazují pět zásadních změn, kterých oproti předchozí generaci novinka doznala. První, a samozřejmě také nejzjevnější, je o 15 % větší baterie, kterou disponuje základní iPhone 13. Kapacity baterií a jejich velikosti se však mezi jednotlivými třináctkovými modely liší. Standardní iPhone 12 měl 10,78W baterii, kdežto novinka má 12,41 W. To, a různé softwarové úpravy, jí má zaručit o 2,5 hodiny delší výdrž.

iPhone 13
Zdroj: 9to5mac.com

Přepracovaná TrueDepth kamera 

Druhou zásadní novinkou je přepracování systému TrueDepth kamery a jejích senzorů. Vše za účelem zmenšení rušivého výřezu v displeji – jak Apple deklaruje, tak o rovných 20 % (zatím to po něm však nikdo nepřepočítal). Na fotografii je tak vidět, že bodový projektor změnil svou polohu, kdy se přesunul na levou stranu (původně byl úplně vpravo). Přesunuta je ale i kamera samotná, která je nově úplně vlevo. 

Takto vypadají komponenty iPhonu 12 (vlevo) a 12 Pro (vpravo):

iPhone 12 ifixit
Zdroj: ifixit.com

Reproduktor 

Redesign systému TrueDepth kamery mělo za následek, že Apple potřeboval vyřešit nové umístění pro reproduktor. Ten nyní není mezi senzory a čelní kamerou, ale posunul se hodně nahoru. Trochu to sice připomíná různá řešení, se kterými přišli výrobci telefonů s Androidem. Jak můžeme sami potvrdit po denním používání zařízení, příliš si toho nevšimnete. Na používání to pak vliv nemá, protože reproduktor je jen o malý kousek výše.

Čip A15 Bionic 

Jako kdyby Apple chtěl ulehčit práci všem, kteří se budou v jeho iPhonech vrtat, označil jeho čip A15 Bionic patřičným textem, a to i když je jeho poloha a velikost víceméně stejná, jako tomu bylo u předchozí generace. Nově každopádně poskytuje nárůst CPU od 10 do 20 %, GPU o 16 % a Neural Enginu o 43 %.

Podívejte se na náš unboxing iPhonu 13 Pro Max:

Taptic engine 

Vlevo dole na publikované fotografii si pak můžete všimnout Taptic enginu, který je nově razantně menší. I kdy trochu vyrostl do své výšky, hodně se zúžil. Díky tomu nalezl Apple množství potřebného prostoru pro ostatní komponenty. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více