Zavřít reklamu

Moderní smartphony jsou mnohoúčelová zařízení, která dala zaniknout MP3 přehrávačům, omezily trh s vědeckými kalkulačkami a navigacemi a mají podíl i na upadajících prodejích kompaktních fotoaparátů. Jejich výhody jsou zjevné, protože je máme neustále po ruce. Také proto se výrobci neustále předhánějí v tom, čí řešení je lepší. Zde můžete sami posoudit, jestli předčí Galaxy S22+ nejvyšší model Applu. 

Společnost Samsung představila začátkem února své trio smartphonů, které je zaměřeno přímo proti iPhonům 13 a 13 Pro. Nejvybavenější je sice model Galaxy S22 Ultra, co se ale specifikace jeho fotoaparátů týče, jsou ty od těch iPhonů hodně jiné, ať už jde o 108MPx širokoúhlý objektiv nebo ten periskopový s 10× přiblížením. Oproti tomu model Galaxy S22+ se iPhonu 13 Pro Max podobá nejen svou velikostí a konstrukcí, ale i trojitým fotoaparátem.

Fotografická špička 

Hledat rozdíly v kvalitě fotografií mezi moderními smartphony je poměrně obtížné. S postupem doby je totiž výrobci neustále vylepšují nejen po hardwarové ale i softwarové stránce, což má samozřejmě za následek stále lepší a lepší snímky. A je to dobře. Pokud jde ale o kvalitu, vítěz může být jen jeden. Kdybychom pak brali test DXOMark jako ten, který testuje kvalitu optiky smartphonů skutečně komplexně, věrně a nezaujatě, byl by nejlepším fotomobilem současnosti Huawei P50 Pro. Apple iPhone 13 Pro (Max) by pak byl čtvrtý, a takový Samsung Galaxy S22 Ultra s čipsetem Exynos 2200 až 13. Na test modelu Galaxy S22+ teprve čekáme.

Jde samozřejmě nejen o technické parametry, ale velkou roli zde hraje i subjektivní dojem, protože některé zařízení fotí více do teplých barev, jiné do studených, další si více či méně hraje s hloubkou ostrosti atd. Galaxy S22 Ultra se dá považovat za vrchol portfolia Samsungu nejen vzhledem ke své vybavenosti, ale samozřejmě i ceně. U Applu tato pozice patří modelu iPhonu 13 Pro Max. Jenže právě i nižší Galaxy S22+ má své kvality, které se může své konkurenci směle rovnat. Jak moc, to můžete posoudit v přítomných galeriích. 

Fotografie jsou pro potřeby webu zmenšené a jejich plnou velikost najdete zde. Vyjma komprese zde ale nebyly snímky nijak jinak editovány. 

Specifikace fotoaparátů iPhonu 13 Pro Max: 

  • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx, f/1,8, úhel záběru 120˚   
  • Širokoúhlý fotoaparát: 12 MPx, OIS s posuvem snímače, f/1,5  
  • Teleobjektiv: 12 MPx, 3× optické přiblížení, OIS, f/2,8  
  • LiDAR skener  
  • Přední fotoaparát: 12 MPx, f/2,2 

Specifikace fotoaparátů Galaxy S22+: 

  • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx, f/2,2, úhel záběru 120˚   
  • Širokoúhlý fotoaparát: 50 MPx, OIS, f/1,8  
  • Teleobjektiv: 10 MPx, 3× optické přiblížení, OIS, f/2,4  
  • Přední fotoaparát: 10 MPx, f/2,2 
.