Zavřít reklamu

Hodinky Apple Watch byly vždy skvělým pomocníkem, ve spojení s operačním systémem watchOS 7 se ale stávají ještě užitečnějšími. Osvojte si s námi těchto pět tipů a triků, díky kterým využijete své chytré jablečné hodinky skutečně na maximum.

Ciferníky naplno

S příchodem operačního systému watchOS 7 získali majitelé Apple Watch ještě bohatší možnosti, co se týče práce s ciferníky. Skvělou funkcí je například možnost instalace a sdílení ciferníků od jiných uživatelů – pro tyto účely existuje například výborná aplikace Buddywatch. Pokud byste vy sami chtěli sdílet vámi vytvořený ciferník, nejprve dlouze stiskněte displej svých hodinek. Klepněte na ikonku sdílení vlevo dole a vyberte požadovaný kontakt. Zvolte, zda chcete ciferník sdílet s daty či bez dat, v případě zájmu přidejte zprávu pro příjemce a jednoduše odešlete.

Sledování spánku

Apple Watch s nejnovější verzí operačního systému watchOS také nabízí funkci sledování spánku. Pokud k tomuto účelu nechcete použít některou z aplikací třetích stran, spusťte na spárovaném iPhonu aplikaci Watch, klepněte na Spánek, a systém vás již provede potřebným nastavením. Sledování statistik můžete provádět v nativním Zdraví na vašem iPhonu.

Nabíjení

Když člověk příliš pozdě zjistí, že si zapomněl nabít své Apple Watch, je to vždy nepříjemná situace. S novějšími verzemi operačního systému watchOS a iOS vás naštěstí toto již nemusí potkávat. Vaše hodinky vás dokáží vždy upozornit na slabou baterii, a pokud je poté nabijete naplno, dostanete notifikaci na váš iPhone.

Překládejte za chůze

Apple Watch disponují také užitečnou funkcí překladu, kterou navíc Apple čím dál více vylepšuje. Její použití je opravdu snadné – stačí na Apple Watch aktivovat Siri (příkazem “Hey Siri” nebo dlouhým stiskem digitální korunky hodinek) a požádat ji o překlad příkazem typu:”Hey Siri, translate ‚a house‘ to Spanish”, nebo „How do you say ‚hello‘ in Japanese“.

Používejte zkratky

Pokud jste si oblíbili nativní Zkratky na vašem iPhonu, není nejmenší důvod si je neužít také na Apple Watch. Zkratky můžete zadávat nejen jako obvykle hlasovým příkazem, ale můžete na ciferníku vašich Apple Watch vytvořit také příslušnou komplikaci. Dlouze stiskněte displej vašich Apple Watch a ve spodní části klepněte na Upravit. Posuňte displej doleva, klepněte na místo, kam chcete přidat novou komplikaci, a poté ze seznamu vyberte požadovanou zkratku.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více