Zavřít reklamu

AirTag, tedy lokalizační přívěsek od Applu, rozdělil jablíčkáře na dva tábory. V prvním táboru se nachází takoví jedinci, kteří AirTag nechápou, a kteří v něm nevidí smysl. Druhá skupina je pak plná uživatelů, kteří si AirTag nemohou vynachválit, jelikož jim zjednodušil každodenní fungování. Jestliže AirTag vlastníte a chtěli byste zjistit více o jeho možnostech, popřípadě pokud jste se nedávno stali jeho majiteli, tak se vám bude líbit tento článek, ve kterém si ukážeme 5 tipů a triků pro lokalizační přívěsky od Applu.

Stav baterie

Když ještě AirTag nebyl oficiálně na světě, tak se spekulovalo nad tím, že bychom jej mohli dobíjet, stejně jako třeba iPhone. Jenže opak se stal pravdou a Apple se rozhodl využít klasickou knoflíkovou baterii CR2032. Dobrou zprávou ale je, že tato baterie vydrží relativně dlouho, a pokud ji budete potřebovat vyměnit, tak ji za pár korun koupíte opravdu kdekoliv. Pokud byste chtěli zjistit, jak je na tom stav nabití baterie v AirTagu, tak přejděte do aplikace Najít, kde dole rozklikněte Předměty, a poté konkrétní předmět. Zde pod názvem předmětu najdete ikonu baterie vyjadřující stav nabití.

Změna názvu

Jakmile AirTag poprvé aktivujete a přiblížíte k iPhonu, tak se vám ihned zobrazí rozhraní, ve kterém jej můžete nastavit. Konkrétně si můžete vybrat, o jaký předmět se jedná, popřípadě si jej můžete sami pojmenovat a vybrat ikonu. V případě, že byste se rozhodli AirTag umístit na jiný předmět, popřípadě pokud byste jej chtěli prostě přejmenovat, tak můžete. Stačí přejít do aplikace Najít, kde ve spodní části klepněte na Předměty, a poté rozklikněte konkrétní předmět k přejmenování. Pak stačí sjet níže a úplně dole klepnout na přejmenovat předmět.

Upozornit na zapomenutí

Patříte mezi jedince, kteří kromě ztrácení předměty také zapomínají? Pokud ano, tak pro vás mám skvělou zprávu. U každého předmětu si totiž můžete nastavit, abyste dostali upozornění na váš iPhone či Apple Watch pokaždé, když se od něj vzdálíte. Díky tomu si uvědomíte, že předmět opatřený AirTagem nemáte u sebe a včas se pro něj můžete vrátit. Pokud byste tuto funkci chtěli aktivovat, tak přejděte do aplikace Najít, kde níže rozklikněte sekci Předměty. Pak si vyberte a rozklikněte konkrétní předmět a přesuňte se do Upozornit na zapomenutí. Zde stačí funkci pomocí přepínače aktivovat a případně si můžete nastavit i výjimky, kde se vám nebude oznámení o zapomenutí zobrazovat.

Ztráta AirTagu

V případě, že předmět opatřený AirTagem ztratíte a chcete maximalizovat možnost jeho nalezení, tak je nutné, abyste na něm aktivovali režim ztráty. Jakmile režim ztráty aktivujete, tak AirTag začne vysílat signál, který mohou zachytit ostatní Apple zařízení a předat jeho polohu. Když bude zjištěna poloha AirTagu, ihned vám o tom přijde oznámení. Kromě toho bude možné po přiblížení telefonu k AirTagu možné pomocí NFC zobrazit zprávu s informacemi a vaším kontaktem. Pro aktivaci režimu ztráty přejděte do Najít, kde dole rozklikněte sekci Předměty, a poté si vyberte konkrétní předmět s AirTagem. Pak už jen stačí, abyste v kategorii Ztraceno klepnuli na Zapnout. Následně v průvodci zadáte telefonní číslo či e-mail, který se zobrazí, a je hotovo.

Kam AirTag umístit

Většina z nás má AirTag umístěn na naprosto běžných věcech, které ztrácíme nejčastěji – tedy například klíče od domu, klíče od auta, peněženka, batoh, brašna na přenosný počítač a další. AirTag si ale ve skutečnosti můžete připevnit k opravdu ledačemu a fantazii se meze nekladou. AirTag je možné umístit například do auta, popřípadě pomocí speciálního držáku na kolo, na domácího mazlíčka, na ovladač k Apple TV apod. Pokud byste se chtěli ohledně místa k umístění AirTagu inspirovat, tak stačí, abyste si otevřeli článek, který přikládám níže.

.