Zavřít reklamu

Přehrávání hudby offline

Apple Music je v jádru streamovací služba, ale hudbu můžete poslouchat, i když nemáte připojení k síti. Abyste tak mohli učinit, musíte si hudbu stáhnout do svého zařízení. Jediným omezením pro množství stažené hudby je úložný prostor v zařízení. Stačí najít skladbu, album nebo playlist, klepnout na ikonku tří teček v kroužku v pravém horním rohu a v menu, které se vám objeví, klepnout na Stáhnout.

Lossless a další

Celý katalog Apple Music je ve výchozím nastavení k dispozici ve formátu AAC. Zapnutím bezztrátového zvuku je však možné poslouchat Apple Music ve vyšší kvalitě bez dalších nákladů. Můžete si zvolit přehrávání hudby v rozlišení 24 bitů/48 kHz přes HomePod, nebo dokonce můžete zvolit bezztrátový zvuk ve vysokém rozlišení 24 bitů/192 kHz, ale budete k tomu potřebovat specializované zařízení. Pro aktivaci přehrávání ve vyšší kvalitě spusťte na iPhonu Nastavení -> Hudba, a v sekci Zvuk klepněte na Kvalita zvuku. Zde následně aktivujte položku Bezztrátový zvuk.

Spolupráce na playlistech

Pokud máte na vašem iPhonu nainstalovaný iOS 17.3 nebo novější, můžete také s přáteli či rodinou spolupracovat na playlistech, a to jak na stávajících, tak i na nově vytvořených. Stačí u daného playlistu klepnout na ikonku tří teček v pravém horním rohu a v menu, které se vám zobrazí, klepnout na Spolupráce. Pokud chcete, aktivujte položku Schvalovat účastníky, a klepněte na Zahájit spolupráci. Následně stačí už jen vybrat další účastníky.

Ekvalizér

Apple Music nabízí také několik skrytých nastavení ekvalizéru, která mohou mít velký vliv na kvalitu vašeho poslechu. V rámci ekvalizéru máte na výběr z několika přednastavených možností ekvalizéru určených pro různé typy hudby nebo okolnosti poslechu. Na iPhonu spusťte Nastavení -> Hudba. V sekci Zvuk klepněte na Ekvalizér a následně vyberte preferovaný profil.

Apple Music Classical

V aplikaci Apple Music můžete poslouchat klasickou hudbu, ale najít tu správnou může být problém. To proto, že klasická hudba není tak přehledně rozdělena do kategorií jako populární hudba. Nejnovější popové hity snadno najdete vyhledáváním podle interpreta, názvu skladby nebo alba, ale u klasické hudby může existovat více nahrávek stejné skladby od různých orchestrů, sólistů a dirigentů. Pokud si chcete poslechnout klasiku, stačí si stáhnout a nainstalovat bezplatnou aplikaci Apple Music Classical, kterou mohou zdarma používat předplatitelé služby Apple Music. Své oblíbené skladby klasické hudby najdete během chvilky a můžete si dokonce vytvořit seznamy skladeb, které se automaticky zobrazí ve standardní aplikaci Apple Music.

.