Zavřít reklamu

Apple Mapy u řady majitelů iPhonů z různých důvodů nepatří mezi navigační aplikaci první volby. Pokud ani vy Apple Mapám pro iPhone zatím příliš neholdujete, ale chtěli byste jim zkusit dát ještě jednu šanci, můžete vyzkoušet některý z naší dnešní pětice tipů a triků, které vás přesvědčí o tom, že možná nejsou tak úplně špatnou volbou.

Funkce Look Around

Look Around je relativně novou funkcí, kterou Apple Mapy nabízí. Jedná se o typ zobrazení, který vám umožní prohlédnout si okolí vámi vybrané lokace ve 3D ve stylu Street View z Google Maps. Funkce Look Around zatím bohužel není k dispozici pro všechny lokality. Pokud si ji chcete vyzkoušet, spusťte na svém iPhonu Apple Mapy, potáhněte spodní kartu směrem nahoru a poté klepněte na Rozhlížení.

Používejte špendlíky

V Apple Mapách můžete za pomoci špendlíků označovat vybraná místa, a poté například zjistit, jak velká je vzdálenost mezi označeným místem a vaší aktuální polohou, dále můžete získat navigaci do daného místa, nebo si o něm třeba zjistit další informace. Pro umístění špendlíku stačí dlouze stisknout vybranou lokaci na mapě, špendlík se pak zobrazí automaticky. Zároveň získáte podrobné informace o daném místě včetně možnosti přidání ke kontaktům, do oblíbených, nebo třeba do seznamu lokalit.

 

Najděte cestu k zaparkovanému autu

Aplikace Apple Maps nabízí také užitečnou funkci pro všechny, kteří mají po zaparkování na neznámém místě problém znovu najít své auto. Nejprve na svém iPhonu spusťte Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby -> Systémové služby -> Významná místa, kde aktivujete položku Významná místa. Poté, co se váš iPhone po opuštění auta odpojí od rozhraní Bluetooth nebo CarPlay, umístí aplikace Apple Maps automaticky na souřadnice vaší aktuální polohy značku zaparkovaného auta. Po návratu tedy stačí jen klepnout na vyhledávací pole a vybrat položku Zaparkované auto.

Flyover

Flyover sice není doslova užitečnou funkcí, která by měla potenciál vás přesvědčit o tom, že jsou Apple Mapy tou pravou navigační aplikací pro vás, jedná se ale o velmi zábavnou kratochvíli. Tato funkce vám totiž ukáže vybranou lokaci z ptačí perspektivy, a vy se tak můžete proletět na vybranou lokalitou. Nejprve si na Apple Maps najděte město, které vás zajímá. Na kartě ve spodní části displeje klepněte na Flyover a můžete se začít kochat.

Pohrajte si s nastavením

Pokud na svém iPhonu spustíte Nastavení -> Mapy, možná vás překvapí, jakými způsoby můžete ještě více vylepšit používání nativních Apple Map na vašem iPhonu. V sekci Rozšíření například najdete možnost propojení s dalšími aplikacemi, v nastavení Map ale můžete také zvolit preferovaný způsob přepravy, nastavit zobrazování kompasu, informací o kvalitě vzduchu, nebo třeba upřesnit detaily navigace.

.