Zavřít reklamu

Nativní Apple Maps pro macOS se sice v poslední době dočkaly zajímavých funkcí a vylepšení, spousta uživatelů k nim ale má své výhrady, a často se obrací na jejich alternativy. V dnešním článku vám představíme pět online mapových služeb, které můžete bez obav vyzkoušet namísto nativních Apple Maps.

Mapy.cz

Tuzemská platforma Mapy.cz funguje výborně nejenom na iPhonu, ale také v prostředí webového prohlížeče na vašem Macu. Podobně jako na iPhonu zde můžete vybrat z několika druhů tras, několika způsobů zobrazení map, a vyhledávat jednotlivé body zájmu. Pokud se navíc registrujete, můžete využívat historii vyhledávání, přidávat vybraná místa na seznam oblíbených a mnoho dalšího.

Mapy.cz můžete vyzkoušet zde.

Waze

Waze je nejen oblíbená navigace – tuto platformu můžete využít také v rozhraní internetového prohlížeče na vašem počítači. Kromě zjištění trasy z bodu A do bodu B nabízí webová verze Waze možnost přizpůsobení zobrazení, sdílení, možnost editace map a další funkce. Podobně jako mobilní verzi ocení i webovou verzi Waze spíše řidiči, kteří se před cestou potřebují zorientovat v dopravní situaci.

Waze si na Macu můžete vyzkoušet zde.

Google Maps

Google Maps patří mezi oblíbené stálice nejen v podobě mobilních aplikací, ale také ve webové verzi. Mapy od Googlu nabízí možnost přepínání mezi různými druhy map, možnost podrobného plánování trasy, informace o veřejné dopravě i o dopravní situaci na silnicích, ale také možnost tvorby seznamů míst, vyhledávání bodů zájmů, čtení a přidávání recenzí a mnoho dalšího.

Google Maps najdete zde.

HereWeGo

V prostředí webového prohlížeče můžete využívat také oblíbenou aplikaci HereWeGo. Najdete zde možnost naplánování trasy z bodu A do bodu B s možností volby způsobu přepravy, možnost přepínání mezi jednotlivými druhy map, vytváření seznamů míst, vyhledávání bodů zájmu, a samozřejmě také informace o provozu a řadu dalších skvělých a užitečných funkcí.

HereWeGo najdete zde.

MapQuest

Zajímavou online mapovou platformou je také MapQuest. Můžete si zde podrobně naplánovat prakticky jakoukoliv cestu, získat instrukce pro vaši trasu, přepínat mezi různými druhy zobrazení map a přizpůsobovat detaily, týkající se vaší cesty. MapQuest nabízí také možnost sdílení trasy i jejího vytištění, vyhledávat body zájmu, ale třeba také rezervovat pobyty a cesty.

MapQuest si můžete vyzkoušet zde.

.