Zavřít reklamu

Zatímco s klasickým HomePodem jsme se museli v letošním roce rozloučit, nový a drobnější HomePod mini se mezi uživateli těší poměrně velké oblibě, a spekuluje se dokonce o jeho možné druhé generaci. Pokud i vy patříte mezi majitele tohoto výkonného drobečka, můžete se při jeho obsluze nechat inspirovat našimi dnešními tipy a triky.

Používejte Siri

Váš HomePod mini můžete skvěle ovládat za pomoci hlasové asistentky Siri. Pro upřesnění způsobu ovládání HomePodu mini za pomoci Siri spusťte na vašem iPhonu aplikaci Domácnost, klepněte na kartu HomePodu mini a spusťte jeho nastavení. V sekci Siri pak můžete nastavit, zda bude Siri na vašem HomePodu mini aktivována hlasem, jak bude znít, zda se při jejím používání aktivuje světlo a zvuk a další podrobnosti.

 

Předávání zvuku mezi zařízeními

Zvuk z HomePodu mini bude vždy znít lépe, než zvuk přehrávaný na reproduktorech vašeho iPhonu. Pokud jsou všechna vaše zařízení přihlášená ke stejnému iCloudovému účtu, můžete rychle a jednoduše předat zvuk z vašeho iPhonu na HomePod mini, jakmile se přiblížíte na určitou vzdálenost. Tuto funkci aktivujete na vašem iPhonu v Nastavení -> Obecné -> AirPlay a Handoff, kde aktivujete položku Předat na HomePod.

HomePod jako interkom

Pokud má vaše domácnost více členů, můžete ke vzájemné komunikaci použít také HomePod mini, který umí skvěle posloužit také coby interkom. Na iPhonu nejprve spusťte nativní aplikaci Domácnost, klepněte na kartu HomePodu mini a spusťte jeho nastavení. V sekci Interkom poté aktivujte funkci interkomu a upřesněte detaily jeho používání.

Deaktivujte historii

Pokud HomePod mini ve vaší domácnosti používá více členů, a to i k poslechu hudby, možná nestojíte o to, aby se to, co jste přehrávali na HomePodu, odráželo v doporučeném obsahu v aplikaci Apple Music. Pro deaktivaci historie spusťte na svém iPhonu nativní aplikaci Domácnost, dlouze stiskněte kartu HomePodu a spusťte jeho nastavení. Zde poté stačí už jen deaktivovat položku Aktualizovat historii přehrávání.

Vyhledejte skladby podle textu

Se Siri na vašem HomePodu mini toho dokážete poměrně dost, a to i přes to, že zatím stále ještě neumí česky. Jednou z funkcí, které Siri na HomePodu nabízí, je možnost vyhledání skladby podle jejího textu. Stačí jen vyslovit příkaz „Hey Siri, play the song that goes [úryvek textu]“.

 

.