Zavřít reklamu

Na českou verzi Siri si sice budeme muset ještě nějakou dobu počkat, společnosti Apple se ale rozhodně nedá upřít, že na své virtuální hlasové asistence neustále pracuje a zlepšuje ji. Naprosté základy používání asistentky Siri zná jistě důvěrně každý majitel Apple zařízení, my si ale v našem dnešním článku představíme pět tipů, které možná někteří z nás neznali.

Přehrávání hudby z jiných aplikací

Doba, kdy vám Siri na vašich zařízeních dokázala na základě příkazu přehrát hudbu výhradně ze streamovací služby Apple Music, je již naštěstí pryč. Novější verze operačního systému iOS umožňují přehrání hudby téměř z jakékoliv aplikace, stačí jen tuto aplikaci specifikovat. Pokud tedy chcete zahájit přehrávání vašeho oblíbeného playlistu na Spotify, stačí vyslovit příkaz „Hey Siri, play [název playlistu] on Spotify.“

 

Používejte Siri beze slov

Mluvení není jediným způsobem, jakým můžete komunikovat s hlasovou asistentkou Siri na vašem iPhonu. Pokud z jakéhokoliv důvodu raději preferujete psaní, spusťte na vašem iPhonu Nastavení -> Zpřístupnění, v sekci Obecné klepněte na Siri a aktivujte možnost Zadávání textu pro Siri. Poté stačí už jen dlouze stisknout postranní tlačítko iPhonu a můžete začít psát.

Posílání zpráv v jiných aplikacích

To, že prostřednictvím Siri můžete zasílat zprávy v rámci služby iMessage, již jistě víte. Hlasovou asistentku od Applu můžete ale využít také k zasílání zpráv prostřednictvím jiných komunikačních aplikací, jako je třeba WhatsApp. Podobně jako v případě přehrávání hudby je zapotřebí specifikovat název služby. Příkaz tedy v tomto případě bude znít „Hey Siri, write a WhatsApp message to [jméno příjemce]“.

Siri WhatsApp

Připomínky na základě polohy

Siri je díky dokonalému provázání s nativními aplikacemi na vašem iPhonu dokonalým pomocníkem téměř pro každý případ. Stalo se vám někdy, že jste byli mimo domov, zavolal vám kamarád, a vy jste mu slíbili, že se mu ozvete ve chvíli, kdy dorazíte domů? Vzpomenout si na takový úkol může být někdy těžké. Naštěstí máte po ruce Siri, takže si můžete být jisti tím, že pokud jí zadáte příkaz „Hey Siri, remind me about [úkol] when I get home,“ připomene vám vše potřebné.

Naučte Siri správnou výslovnost jmen

Obzvláště u českých jmen a příjmení může mít někdy Siri problém s jejich výslovností. V tomto případě naštěstí máte možnost Siri v tomto směru „vyškolit“. Na iPhonu otevřete kontakty a vyberte kontakt, u kterého chcete upravit výslovnost. V pravém horním rohu klepněte na Upravit a poté zcela dole klepněte na Přidat pole -> Jméno foneticky. Do pole pak stačí jen zadat fonetický přepis jména.

.