Zavřít reklamu

Populární sociální síť Instagram jistě využívá řada z vás. Počet funkcí, které Instagram nabízí, neustále roste a spolu s tím se také rozrůstají možnosti uživatelů na poli práce s příslušnou aplikací. V našem dnešním článku vám představíme pětici užitečných tipů, se kterými využijete Instagram skutečně na maximum.

Notifikace od oblíbenců

Obrazovka vašeho iPhonu nemusí být nutně neustále zaplavená hromadou nejrůznějších notifikací z Instagramu – pokud chcete, můžete si nechat zasílat upozornění pouze na vybrané příspěvky vámi zvolených uživatelů. Je to jednoduché – na Instagramu přejděte na profil uživatele, od kterého si přejete dostávat notifikace. Klepněte na ikonku zvonečku vedle tří teček v pravém horním rohu a v menu, které se vám objeví, zkrátka jen zaškrtněte druh příspěvků, na které chcete být upozorněni. Pro aktivaci upozornění je zapotřebí, abyste v Nastavení měli aktivované notifikace u aplikace Instagram.

Vytvářejte sbírky

Každý z nás čas od času narazí při brouzdání Instagramem na příspěvek, ke kterému by se později třeba rád vrátil. Takovéto příspěvky si můžete na Instagramu jednoduše ukládat klepnutím na ikonku záložky vpravo dole pod danou fotografií. Pokud chcete ukládání oblíbených příspěvků posunout ještě na další úroveň, podržte zmíněnou ikonku déle – zobrazí se vám menu, ve kterém můžete po klepnutí na “+” vytvořit novou sbírku uložených příspěvků.

Co se vám líbilo?

Pokud používáte Instagram často, možná si už ani nepamatujete, které fotografie jste označili srdíčkem. I pro tyto případy ale tato aplikace nabízí snadné a rychlé řešení. Na Instagramu přepněte na váš profil a poté klepněte na ikonku tří linek vpravo nahoře. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Nastavení -> Účet, a poté klepněte na položku Příspěvky, které se vám líbí.

Zjistěte, kolik času trávíte na Instagramu

Pokud Instagram používáte k pracovním účelům, je vcelku pochopitelné, že na něm v pracovních dnech budete trávit poměrně hodně času. V případě, že máte pocit, že se Instagramu věnujete v soukromém životě až příliš intenzivně a často, se vám možná bude hodit informace o tom, kolik času na něm vlastně trávíte. Jak to zjistit? Na Instagramu se přesuňte na svůj profil a poté v pravém horním rohu klepněte na ikonku tří linek. Zvolte Nastavení -> Vaše aktivita, a poté v horní části displeje klepněte na kartu s nápisem Čas.

 

Jak neudílet lajky na Instagramu omylem

Stalo se vám někdy, že jste omylem označili srdíčkem fotku, kterou jste si původně chtěli jenom v tichosti a nenápadně prohlédnout? I pro tento problém existuje řešení, respektive prevence. Nejprve nechte co nejvíce načíst svůj hlavní kanál příspěvků, případně přejděte na profil, který si chcete prohlédnout, a chvilku vyčkejte, aby se načetlo co nejvíce obsahu. Poté na svém iPhonu aktivujte režim Letadlo a můžete po troškách začít prohlížet fotografie, aniž byste některou z nich omylem “lajkli” – bez internetového připojení to totiž není možné.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více