Zavřít reklamu

Velká část majitelů smartphonů používá na svých mobilních telefonech kalendář. Řada iOS uživatelů dává přednost příslušným aplikacím třetích stran, nezanedbatelná část ale zůstává věrná nativnímu iOS Kalendáři. Pokud patříte mezi druhou jmenovanou skupinu, máme pro vás pětici zajímavých tipů, s nimiž pro vás bude používání nativního Kalendáře ještě příjemnější, pohodlnější a efektivnější.

Zobrazení událostí v měsíčním přehledu

Měsiční zobrazení vám toho ve výchozím nastavení o vašich plánovaných událostech, akcích a setkáních příliš mnoho neřekne. Pokud ale klepnete na ikonku zobrazení seznamu v horní části displeje (třetí zprava) a poté v kalendářním zobrazení klepnete na den s tečkou značící plánovanou událost, dojde ke zmenšení náhledu celého kalendáře. Pod tímto náhledem se vám vždy zobrazí přehled všech událostí k danému dni.

Přesouvání událostí

Nejčastějším způsobem, jak změnit dobu trvání vybrané události, je vždy klepnout na datum a čas začátku a konce a příslušné údaje zadat manuálně. Existuje ale ještě jeden způsob – stačí jednoduše jen klepnout a podržet danou událost, dokud se nerozpohybuje, a poté ji zkrátka jen přesunout na nové místo v kalendáři. Podržením a tažením některého ze dvou bílých kulatých bodů v rozích události můžete zase prodloužit nebo naopak zkrátit délku jejího trvání.

Sdílejte kalendář

S pomocí několika málo klepnutí můžete kterýkoliv ze svých kalendářů sdílet z iPhonu s jinými uživateli, a případně jim také udělit oprávnění k úpravám tohoto sdíleného kalendáře. Nejprve v dolní části displeje svého iPhonu klepněte na položku Kalendáře. Poté vyberte kalendář, který byste chtěli sdílet s ostatními, a klepněte na ikonku malého “i” v kroužku. V menu, které se vám zobrazí, poté stačí už jen klepnout na Přidat osobu a zadat příslušný kontakt. Tento typ sdílení funguje pouze mezi uživateli s iCloud účtem.

Změňte barvu kalendáře

Určitě jste si v průběhu používání nativního Kalendáře na iPhonu stihli všimnout, že jednotlivé kalendáře jsou od sebe barevně odlišené. Pokud vám výchozí zabarvení z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, můžete ho kdykoliv snadno a rychle změnit. Na liště ve spodní části displeje vašeho iPhonu nejprve klepněte na Kalendáře. Poté vyberte kalendář, jehož barvu chcete změnit, a klepněte na ikonku malého “i” v kroužku napravo od kalendáře. V menu, které se vám zobrazí, zvolte v sekci Barva požadované barevné označení.

Jednotný čas upozornění

V nativním Kalendáři na vašem iPhonu si samozřejmě můžete u každé z událostí nastavit individuální podmínky upozornění. Pokud vám ale více vyhovuje to, abyste například na všechny události byli upozornění pět minut předem, můžete tento typ notifikace nastavit jako výchozí – odpadne vám tím pádem nutnost provádět dané nastavení u každé události zvlášť. Na svém iPhonu spusťte Nastavení -> Kalendář. Klepněte na Výchozí časy upozornění a poté už jen proveďte potřebná nastavení.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.