Zavřít reklamu

OneNote je velmi užitečná a funkcemi nabitá multiplatformní aplikace, která vám skvěle poslouží k pořizování poznámek a dalších textů všeho druhu. Pokud jste se rozhodli, že vyzkoušíte verzi aplikace OneNote pro Mac, můžete se při práci nechat inspirovat některým z našich dnešních tipů a triků.

Seznamy úkolů

V aplikací OneNote si můžete nejen na Macu vytvářet také seznamy úkolů. Tato funkce je obzvláště užitečná pro ty, kteří neradi používají pro každý účel jinou aplikaci. Vytvoření nového seznamu úkolů v OneNote na Macu je snadné. V panelu nástrojů v horní části obrazovky klikněte na Soubor -> Nový poznámkový blok. Pojmenujte nově vytvořený blok, a poté jej otevřete v hlavním okně aplikace. V sekci Oddíly klikněte ve spodní části okna na Přidat oddíl a pojmenujte oddíl podle daného úkolu. K vytvořeným úkolům můžete následně přidávat poznámky. OneNote nabízí snadné a rychlé přemisťování bloků přetažením, takže si v bloku s úkoly můžete vytvořit oddíl nazvaný Splněné úkoly, a do něj následně jednoduše přesouvat bloky s úkoly, které se vám již podařilo úspěšně splnit.

Spolupráce

Podobně jako řada jiných aplikací tohoto typu nabízí také OneNote možnost sdílení a spolupráce. Pokud jste vytvořili dokument, který byste v rámci spolupráce chtěli sdílet s jinými uživateli, klikněte v pravém horním rohu okna aplikace na Sdílet. V případě spolupráce klikněte na Pozvat uživatele do…, zadejte požadovaný kontakt, a nezapomeňte v dolní části okna povolit nebo naopak zakázat možnosti úprav od pozvaných uživatelů.

Vkládání tabulek

Aplikace OneNote umožŇuje také práci s tabulkami. Pokud chcete ve vámi vytvořeném sešitě vytvořit tabulku, klikněte v horní části okna na Vložení -> Tabulka. Zvolte požadovaný počet řádků a sloupců, vložte tabulku, a poté ji náležitě upravte za pomoci nástrojů, které se vám zobrazí v horní části okna aplikace.

Výběr papíru

Při tvorbě poznámek a dokumentů v OneNote nemusíte být nutně odkázáni jen na čistě bílé pozadí – pracovat můžete hned s několika různými druhy papíru. Pro změnu papíru ve vašem dokumentu klikněte v panelu nástrojů v horní části obrazovky Macu na Zobrazit -> Styl papíru. Zde můžete nejen jednorázově změnit papír pro vaše poznámky, ale také nastavit jeho používání pro další stránky.

OneNote na webu

Nemáte zrovna u sebe zařízení, na kterém běžně používáte aplikaci OneNote? Pokud máte přístup k počítači s připojením k internetu, nic není ztraceno. OneNote totiž můžete po přihlášení k vašemu účtu používat pohodlně také v rozhraní jakéhokoliv webového prohlížeče. Stačí přejít na adresu onenote.com, zadat přihlašovací údaje, a můžete směle pracovat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více