Zavřít reklamu

Pokud jde o předpověď počasí na iPhonu, poměrně velká spousta uživatelů často spoléhá spíše na aplikace třetích stran. Společnost Apple se ale neustále snaží vylepšovat své nativní Počasí. Pokud jste si na svůj iPhone nainstalovali betaverzi operačního systému iOS 15, určitě jste si všimli, že nativní Počasí v této verzi iOS doznalo četných změn a vylepšení. V dnešním článku vám představíme pět tipů a triků, s jejichž pomocí můžete Počasí využívat ještě lépe. Některé z tipů lze použít pouze u betaverze iOS 15.

Mapy

V nativním Počasí v operačním systému iOS 15 přibyly velice užitečné, přehledné, informativní mapy. K mapám se dostanete velice snadno. Stačí spustit aplikaci Počasí, vybrat lokalitu, na kterou se chcete podívat, a posunout se o něco níže k sekci Teplota. Pod náhledem mapy klepněte na Zobrazit další a poté vpravo klepnutím na ikonku s vrstvami můžete změnit zobrazované informace.

Oznámení

V aplikaci Počasí můžete v operačním systému iOS 15 aktivovat také oznámení. V pravém dolním rohu hlavní obrazovky Počasí klepněte na ikonku tří linek s tečkami. Vpravo nahoře poté klepněte na ikonku tři teček v kroužku a v menu zvolte Oznámení. Poté stačí jen aktivovat oblasti, u kterých chcete dostávat notifikace. V současné chvíli zatím ale bohužel nejsou k dispozici notifikace pro Českou republiku – snad se ale brzy dočkáme.

Správa lokací

Nativní Počasí nabízí samozřejmě i v operačním systému iOS 15 možnost správy lokací. Na hlavní stránce aplikace Počasí klepněte v pravém dolním rohu na ikonku tří linek s tečkami. Vpravo nahoře klepněte na ikonku tří teček v kroužku a v menu zvolte Upravit seznam. Poté můžete měnit pořadí lokací, smazat jednotlivé lokace, nebo po zadání do textového pole v horní části displeje vyhledat nové.

Widgety na plochu

Počasí v iOS 15 je výrazně vylepšené. Pokud ho chcete využít opravdu na maximum, můžete si na plochu vašeho iPhonu přidat příslušné widgety. Dlouze stiskněte plochu iPhonu a poté vlevo nahoře klepněte na „+“. Ze seznamu aplikací vyberte Počasí, zvolte požadovaný widget a přidejte jej na plochu.

Podrobné informace

Nativní Počasí nabízí v iOS 15 také mnohem více podrobnějších informací. Přístup k nim je opravdu velice snadný – stačí na stránce s vámi vybranou lokací zajet o něco níže. Kromě desetidenní předpovědi zde najdete například údaje o UV indexu, pocitové teplotě, dohlednosti, rosném bodu, a u vybraných lokací také o kvalitě ovzduší.

.