Zavřít reklamu

Ve včerejších odpoledních hodinách se všichni uživatelé Spotify dočkali nové aktualizace pro watchOS, ze které mohou těžit tedy především uživatelé Apple Watch. Tato aktualizace s sebou přináší dlouho očekávanou podporu Siri na Apple Watch. Aplikace Spotify se na Apple Watch poprvé dostala v roce 2018, měla ale své jisté nedostatky – chyběla například možnost pro streamování hudby z hodinek, offline přehrávání a i právě zmíněná podpora Siri.

Aktualizace, která nese číselné označení 8.5.52, je nyní i v České republice k dispozici ke stažení v rámci App Storu. Pokud však máte nastavené automatické aktualizace, nainstaluje se dříve nebo později sama. Díky podpoře Siri mohou nyní uživatelé zadat prostřednictvím svých Apple Watch příkazy typu „Hey Siri, Play music on Spotify“ nebo „Play [název skladby/jméno interpreta/žánr, atd.] on Spotify“. Na podzim loňského roku jsme se dočkali aktualizace Spotify, která přinesla podporu Siri do iOS. Díky ní nyní můžeme na našich iPhonech prostřednictvím hlasových příkazů bez problémů ze Spotify přehrávat alba a playlisty. V říjnu pak byla zavedena podpora Siri pro Spotify nejenom na iPhonu, ale také na iPadu, v CarPlay, nebo třeba na HomePodu prostřednictvím AirPlay.

Na podzim loňského roku jsme se dočkali verze aplikace Spotify pro Apple TV. Spotify v iOS 13 také již nějakou dobu nabízí například funkci pro podporu nízké spotřeby dat. K minulému odstavci je ještě nutné dodat, že z počátku hlasové příkazy pro Spotify s hlasovou asistentkou od Applu nefungovaly úplně podle očekávání, což se však postupnými aktualizacemi doladilo. Co se podpory Siri u Spotify pro Apple Watch týče, vypadá to, že pracuje od samého počátku zcela bez problémů – příkazy z vlastní zkušenosti perfektně rozeznává a k jejich provedení dochází okamžitě.

.