Zavřít reklamu

Nativní aplikace Zdraví je velice užitečnou a důležitou součástí našich iPhonů. Najdete zde veškeré přehledy o vašich zdravotních funkcích, fyzické aktivitě, přijatých živinách a dalších parametrech, které zaznamenávají nejrůznější příslušné aplikace nebo zařízení typu chytrých hodinek či fitness náramků. V dnešním článku vám představíme pět tipů a triků, díky kterým využijete nativní Zdraví na vašem iPhonu ještě lépe a efektivněji.

Kompatibilní aplikace

Kompatibilitu s nativním Zdravím pro iOS nabízí v současné době čím dál více aplikací. Kompatibilní aplikace vám dokáže doporučit přímo samotná aplikace Zdraví. Po jejím spuštění na vašem iPhonu klepněte vlevo dole na Souhrn. Poté vyberte libovolnou kategorii (například Chůze a běh), zajeďte zcela dolů, a v sekci Aplikace si můžete prohlédnout nabízené aplikace.

Zkontrolujte přístup

Aby jednotlivé aplikace měli přístup k nativnímu Zdraví na vašem iPhonu, musíte jim nejprve udělit potřebné povolení. Pokud si chcete zkontrolovat, které z aplikací na vašem iPhonu disponují tímto povolením, klepněte v pravém horním rohu na stránce souhrnu na ikonku vašeho profilu. V sekci Soukromí klepněte na Aplikace, a poté u jednotlivých aplikaci upravte potřebné kategorie.

Měření všeho druhu

Provádíte v rámci sledování váhy či fitness pokroku také měření obvodu pasu? K záznamu těchto údajů můžete využít některou z aplikací třetích stran, můžete je ale také poměrně snadno a rychle zanést manuálně i do nativního Zdraví na vašem iPhonu. Spusťte na vašem telefonu Zdraví a vpravo dole klepněte na Prohlížení. Zvolte Tělesné míry, klepněte na Obvod pasu, vpravo nahoře klepněte na Přidat data a zadejte potřebný údaj.

Přizpůsobení zobrazení

Většina uživatelů sleduje v nativním Zdraví na svých iPhonech pouze několik vybraných parametrů. Abyste tyto údaje měli vždy na očích, můžete je zařadit mezi oblíbené. Spusťte Zdraví a poté vpravo dole klepněte na Prohlížení. Klepněte na vybranou kategorii, zvolte požadovaný údaj, zamiřte na jeho kartě zcela dolů a aktivujte možnost Přidat do oblíbených.

Sledování spánku

V nativním Zdraví na vašem iPhonu můžete také aktivovat funkci sledování spánku a vytvořit si režim, díky kterému se vám bude lépe usínat. Nejprve na vašem iPhonu spusťte aplikaci Zdraví. Poté vpravo dole klepněte na Prohlížení a vyberte položku Spánek. Na příslušné kartě si můžete nastavit rozvrh pro noční klid nebo aktivovat související zkratky.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.