Zavřít reklamu

Nativní aplikace Zdraví je součástí iOS zařízení již od roku 2014, kdy ji společnost Apple představila na tehdejší WWDC. Je součástí operačních systémů od iOS 8 výše (včetně iOS 8) a uživatelům umožňuje jak ruční zadávání příslušných parametrů, tak i automatickou synchronizaci s aplikacemi, souvisejícími se zdravím, cvičením nebo spánkem. V dnešním článku se na nativní Zdraví v iOS podíváme o něco podrobněji.

Zdravotní profil, sledované údaje a přidávání informací

Pokud se Zdravím teprve začínáte, bude dobré vytvořit si vlastní zdravotní profil. Spusťte aplikaci Zdraví a v pravém horním rohu klepněte na svou profilovou fotografii. V sekci Zdravotní informace klepněte na Zdravotní profil, v pravém horním rohu zvolte Upravit a zadejte potřebné údaje. V aplikaci Zdraví můžete sledovat řadu parametrů – některé z nich ale pro vás nemusí být důležité. Výběr kategorií, které budete mít na hlavní stránce Zdraví neustále na očích, můžete naštěstí snadno upravit. V aplikaci Zdraví klepněte na Upravit pod vaší profilovou fotografií v pravém horním rohu. Zobrazí se vám seznam kategorií, které se budou objevovat ve vašem souhrnu na hlavní stránce aplikace Zdraví. U kategorií, které chcete zařadit mezi oblíbené, stačí jen klepnout na hvězdičku na pravé straně.

Pokud používáte aplikace, které jsou kompatibilní s aplikací Zdraví, můžete nastavit automatickou synchronizaci údajů. Povolení přístupu probíhá u každé aplikace jinak – obvykle je zapotřebí spustit nastavení dané aplikace a v sekci Oprávnění nebo Soukromí najít položku Zdraví. Zde vždy povolte vzájemný přístup obou aplikací i příslušné kategorie. Údaje ale do Zdraví můžete zadávat také ručně – stačí spustit aplikaci Zdraví a v panelu ve spodní části obrazovky zvolit Prohlížet. Klepněte na kategorii, ke které chcete přidat údaje, a v pravém horním rohu zvolte Přidat data. Zadejte požadované parametry a v pravém horním rohu klepněte na Přidat.

Přístup aplikací

V aplikaci Zdraví můžete také nastavit, které aplikace budou mít k tomuto nástroji přístup. Spusťte aplikaci Zdraví a ve spodním panelu klepněte na Souhrn. V pravém horním rohu klepněte na svůj profilový obrázek a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Aplikace. Po klepnutí na jednotlivé položky pak můžete určit, kterým aplikacím – potažmo jednotlivým kategoriím – povolíte přístup. Pokud chcete v aplikaci Zdraví získat přehled o změnách v jednotlivých údajích, klepněte na hlavní stránce na položku Souhrn na spodním panelu. Sjeďte na obrazovce dolů k sekci Důležité informace, kde naleznete souhrnné údaje o vašem zdravotním stavu, váze, cvičení a dalších položkách.

.