Zavřít reklamu

Pro komunikaci můžete na iPhonu využít nespočet různých aplikací, především těch od třetích stran. Mezi nejpopulárnější patří WhatsApp, dále Messenger, Telegram či třeba Signal. Nesmíme však zapomínat ani na nativní řešení v podobě Zpráv a jablečné služby iMessage, která je součástí této zmíněné aplikace. iMessage je mezi jablečnými příznivci nesmírně oblíbená – a rozhodně se není čemu divit, a to především díky jednoduchému využívání a skvělých funkcí. V rámci iOS 15 se nativní aplikace Zprávy dočkala několika skvělých vylepšení a my si v tomto článku ukážeme 5 z nich.

Ukládání fotografií

Kromě textu si můžete skrze iMessage jednoduše odesílat také zprávy. Výhodou je, že obrázky a fotky, které pošlete přes iMessage, neztratí svou kvalitu – takto to je například u WhatsAppu a většiny ostatních aplikací. V případě, že vám někdo odešla nějakou fotku, kterou byste si chtěli uložit, tak jste ji až doposud museli otevřít a uložit, popřípadě na ni podržet prst a stisknout možnost pro uložení. To už je ale minulostí, jelikož v iOS 15 přibyla nová funkce pro ještě jednodušší uložení fotky či obrázku. Jakmile vám přijde, tak pouze stačí vedle ní klepnout na ikonu stažení (šipka dolů). Tímto se obsah uloží do Fotek.

stáhnutí obrázku zprávy ios 15

Vylepšení Memoji

Nedílnou součástí aplikace Zprávy a služby iMessage jsou bezesporu Memoji. Vůbec poprvé jsme se jich dočkali před téměř pěti lety, a to s příchodem revolučního iPhonu X. Za tu dobu ušly Memoji opravdu velký kus cesty a dočkali jsme se velkých vylepšení. V rámci Memoji si můžete vytvořit svou vlastní „postavičku“, na kterou pak v reálném čase můžete převést veškeré své emoce. Tyto postavičky pak můžete, společně s emocemi, sdílet. V iOS 15 se Memoji dočkaly zajímavých vylepšení – konkrétně je konečně můžete obléci a zvolit si barvu oblečení, zároveň si můžete vybrat z několika nových pokrývek hlavy a brýlí, dále můžete Memoji nasadit naslouchátko a další zpřístupňující zařízení. 

Sdíleno s vámi

Mezi jednu z velkých funkcí, která se stala součástí hned několika nativních aplikací, patří Sdíleno s vámi. Díky této funkce dokáže zařízení pracovat s obsahem, který je vám skrze Zprávy poslán, a poté jej zobrazit v příslušených aplikacích. Pokud vám například někdo skrze Zprávy pošle odkaz, tak dojde k jeho zobrazení v Safari, pokud vám někdo odešle fotografie, tak se zobrazí ve Fotkách, a pokud obdržíte odkaz na nějaký podcast, tak ho najdete v aplikaci Podcasty. Díky tomu můžete jednoduše přistupovat k veškerému obsahu, který byl s vámi sdílet, a to bez nutnosti jeho hledání v konverzaci. Veškerý s vámi sdílený obsah každopádně můžete i nadále zobrazit tak, že v horní části konverzace klepnete na jméno dotyčného, a poté sjedete níže.

Vyberte si SIM kartu

Pokud jste chtěli na iPhonu využívat Dual SIM, tak jste si museli až nezdravě dlouho vyčkat – konkrétně do představení iPhonu XS (XR), který s podporou této funkce přišel. I v tomto se ale Apple lehce odlišil, jelikož namísto dvou fyzických SIM karet můžeme využít jednu fyzickou a druhou eSIM. Jestliže dvě SIM karty na jablečném iPhonu nyní využíváte, tak mi možná dáte zapravdu když řeknu, že jsou možnosti nastavení této funkce omezené. Nemůžete si například nastavit jiné vyzvánění pro každou SIM, nemůžete si nechat zobrazit vyskakovací okno s výběrem SIM před každým voláním apod. Tak stejně nebylo možné jednoduše vybrat SIM, ze které budete odesílat zprávy. V iOS 15 však naštěstí došlo k přidání funkce, díky které si můžete SIM pro psaní zpráv zvolit. Učinit tak můžete vytvořením nové zprávy, popřípadě stačí klepnout v konverzaci nahoře na jméno dotyčného, a poté si na další obrazovce SIM kartu vybrat.

Kolekce fotografií

Jak už bylo zmíněno na jedné z předchozích stránek, tak iMessage můžete využít mimo jiné také ke sdílení fotek, videí a dalšího obsahu. Již jsme si ukázali novou funkci, díky které jsme schopni rychle a jednoduše stahovat obdržené obrázky a fotografie. Pokud vám však v minulosti někdo odeslal větší objem fotek, tak došlo k zobrazení jedné po druhé. V případě, že by vám někdo odeslal třeba dvacet fotografií, tak by se ve Zprávách zobrazily všechny pod sebou, což rozhodně nebylo ideální. V iOS 15 naštěstí Apple ve Zprávách přišel s kolekcemi fotografií, které veškeré najednou odeslané fotky a obrázky sloučí a vy si je můžete jednoduše prohlédnout.

.