Zavřít reklamu

AirPody jsou neodmyslitelnou výbavou mnohých jablíčkářů. Není se čemu divit, jelikož se jedná o naprosto perfektní a prakticky bezchybné příslušenství, které by nikomu nemělo chybět. Rozhodně tedy není náhodou, že jsou AirPody všeobecně nejprodávanější sluchátka na světě. V nejnovějším iOS 16 jsme se pak dočkali několika vylepšení, která přímo s jablečnými sluchátky souvisí. Pojďme se společně na 5 z nich podívat, rozhodně se hodí je znát.

Okamžitý přístup

Pokud jste donedávna chtěli přejít do nastavení AirPodů, tak bylo nutné otevřít Nastavení → Bluetooth, následně v seznamu sluchátka najít a klepnout u nich na ikonu ⓘ. Nejednalo se o nic extra složitého, na druhou stranu je to však zbytečně zdlouhavý proces. V novém iOS 16 se Apple rozhodl přístup k nastavení AirPodů výrazně zjednodušit. Pokud je máte k iPhonu připojené, tak stačí otevřít Nastavení, kde už se nahoře zobrazí jejich řádek, na který stačí klepnout. Tímto už se veškeré předvolby zobrazí.

Detekce padělků a „fejků“

V poslední době se roztrhl pytel s padělanými či tzv. „fejkovými“ AirPody. Některé napodobeniny jsou zpracované hůře, ty dražší už ale mohou disponovat čipem H-series, díky kterému se pak na iPhonu tváří jako originální. Donedávna nebylo možné kvalitní padělky AirPodů žádným způsobem rozpoznat, Apple se však v iOS 16 konečně rozhodl proti tomuto problému bojovat. Pokud se nově pokusíte připojit „fejkové“ AirPody k iPhonu, tak se zobrazí informace o tom, že nebylo možné ověřit jejich originalitu. V takovém případě ihned víte, že od takových (ne)jablečných sluchátek máte okamžitě dávat ruce pryč.

padělky airpods fake

Přizpůsobení prostorového zvuku

Řadíte se mezi jedince, kteří vlastní AirPods 3. generace, AirPods Pro či AirPods Max? Pokud jste si odpověděli správně, tak určitě víte o tom, že tyto modely podporují prostorový zvuk, který funguje na základě otáčení hlavy a má za úkol jediné – kompletně vás převést do děje, abyste se cítili jako v kině. V novém iOS 16 došlo k vylepšení prostorového zvuku, a to konkrétně v podobě jeho přizpůsobení. V průvodci, který vás přizpůsobením provede, dojde prostřednictvím Face ID k naskenování vašich uší, podle čehož se pak prostorový zvuk nastaví na míru pro vás. Pro využití této novinky stačí přejít do Nastavení → AirPods → Přizpůsobení prostorového zvuku.

Správa optimalizovaného nabíjení

Apple před několika lety začal mezi zařízeními rozšiřovat funkci optimalizované nabíjení, které má za úkol omezit nabití na 80 %, aby se zamezilo předčasnému stárnutí baterie. V současné době už najdeme optimalizované nabíjení prakticky všude, a to i v AirPodech. Donedávna jsme mohli optimalizované nabíjení na jablečných sluchátkách jen zapnout nebo vypnout, nový iOS 16 však přichází s vychytávkou, která vás prostřednictvím sluchátkového rozhraní na iPhonu o optimalizovaném nabíjení dokáže informovat. Konkrétně se zde zobrazí čas plánovaného dokončení nabíjení a případně lze jednoduchým klepnutím optimalizované nabíjení do dalšího dne vypnout.

airpods optimalizované nabíjení ios 16

Zobrazení stavu baterie

Způsobů, pomocí kterých lze na iPhonu zobrazit stav nabití AirPodů, existuje nespočet – využít můžete sluchátkové rozhraní, widget, ovládání přehrávání hudby apod. Součástí iOS 16 je další nový způsob, pomocí kterého lze stav nabití jablečných sluchátek jednoduše zobrazit, a to včetně pěkného grafického rozhraní. Pro zobrazení stačí, abyste měli AirPody připojené k iPhonu, a poté už jen přejděte do Nastavení → AirPods, kde se v horní části stav nabití jednotlivých sluchátek a pouzdra zobrazí.

airpods nastavení baterie
.