Zavřít reklamu

Rychlé přepínání klávesnice

Chcete psát na klávesnici vašeho iPhonu ještě rychleji a efektivněji? Máme pro vás tip, jak rychle přepnout z písmen na číslic. V průběhu psaní na klávesnici iPhonu stačí zkrátka jen dlouze podržet klávesu 123, a poté prstem rovnou přejet na číslo, které potřebujete zadat.

Rychlý přechod nahoru

Potřebujete se například v Safari, ale i jiné aplikaci, rychle přesunout zpět nahoru na začátek? Pak není nic jednoduššího, než zkrátka klepnout na horní část displeje vašeho iPhonu, a to buďto na ikonku s ukazatelem času, nebo na místo, kde se nachází údaje o baterii a připojení.

Rychlé natočení videa

U iPhonů X a novějších můžete rychle zahájit natáčení videa pomocí funkce s názvem QuickTake. Jak na to? Obvyklým způsobem přejděte do nativní aplikace Fotoaparát. Poté stačí jen podržet dlouze prst na spoušti, a začne se automaticky natáčet video. Pokud nechcete celou dobu držet prst na spoušti, stačí jen přejet ze spouště směrem doprava na ikonku zámku.

Ovládání hlasitosti prstem

Hlasitost na iPhonu nemusíte nutně ovládat vždy jen tlačítky na boční straně telefonu. Určitě jste si všimli, že jakmile za pomoci těchto tlačítek zvýšíte nebo naopak snížíte hlasitost vašeho iPhonu, zobrazí se na straně displeje ukazatel hlasitosti. Ten je ale interaktivní – to znamená, že tažením prstem po tomto ukazateli můžete také snadno a rychle ovládat hlasitost.

Kopírování a vkládání úprav fotek

Pokud vlastníte iPhone s iOS 16 a novějším, můžete v nativních Fotkách snadno a rychle kopírovat a vkládat úpravy. Nejprve otevřete nativní Fotky a přejděte na fotografii, kterou chcete upravit. Proveďte potřebné úpravy, vraťte se zpět do snímku a poté v pravém horním rohu displeje klepněte na ikonku tří teček. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Zkopírovat úpravy.  Následně přejděte na snímek, u kterého chcete aplikovat tytéž úpravy, klepněte v pravém horním rohu na ikonku tří teček a zvolte Vložit úpravy.

 

.