Zavřít reklamu

Operační systémy iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 jsou tady s námi již několik dlouhých měsíců. Představeny byly konkrétně letos v červnu, a to na vývojářské konferenci WWDC21. Ihned po skončení prezentace jablečná společnost vydala první beta verze těchto systémů, které byly zpočátku k dispozici pouze pro vývojáře a následně i pro testery. Před několika týdny pak Apple vypustil veřejné verze těchto systémů, prozatím kromě macOS 12 Monterey. To znamená, že aktuálně si zmíněné systémy může nainstalovat každý uživatel, který vlastní podporované zařízení. Na našem magazínu se neustále věnujeme všem novinkám a vylepšením, které jsou součástí nových systémů. V tomto článku se budeme věnovat iOS 15.

Jak na iPhone rychle sdílet nové snímky obrazovky

V případě, že na vašem iPhonu vytvoříte snímek obrazovky, tak se v levém dolním rohu obrazovky objeví jako miniatura. Pokud na tuto miniaturu klepnete, tak můžete ihned provést různé úpravy a anotace. V případě, že byste chtěli vytvořený snímek obrazovky hned sdílet, tak je nutné na miniaturu klepnout a vybrat možnost pro sdílení, popřípadě je nutné počkat, až se snímek objeví ve Fotkách, odkud jej můžete sdílet. Co když vám ale řeknu, že v iOS 15 je k dispozici nová možnost pro rychlejší sdílení snímků obrazovky? Díky této funkci jste schopni snímek jednoduše vzít, a poté jej přetáhnout tam, kam potřebujete. Postupujte následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu s iOS 15 vytvořte klasicky snímek obrazovky:
    • iPhone s Face ID: stiskněte zároveň boční tlačítko a tlačítko pro zvýšení hlasitosti;
    • iPhone s Touch ID: stiskněte zároveň boční tlačítko a tlačítko plochy.
  • Jakmile snímek obrazovky vytvoříte, tak se v levém dolním rohu objeví jeho miniatura.
  • Na miniatuře poté podržte prst. Po chvilce dojde ke zmiznutí ohraničení, i poté prst na miniatuře držte.
  • Poté druhým prstem otevřete aplikaci, ve které chcete snímek sdílet (můžete se přesunout na domovskou obrazovku).
  • Jakmile aplikaci otevřete, tak se v ní přesuňte tam, kam potřebujete – například konverzace, poznámka, apod.
  • Následně stačí, abyste snímek obrazovky pustili tam, kde jej chcete vložit.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu můžete tedy na vašem iPhonu s iOS 15 rychle a jednoduše sdílet právě vytvořený snímek obrazovky. Nutno zmínit, že tento postup prozatím funguje pouze u nativních aplikací, například u Zpráv, Mailu, Poznámek a dalších. Podpory aplikací třetí strany se snad dočkáme brzy. Zároveň byste měli vědět, že pokud výše uvedený postup provedete, tak se i přesto snímek obrazovky zároveň uloží do aplikace Fotky, odkud jej musíte případně smazat.

.