Zavřít reklamu

Tmavý režim

Prvním tipem pro prodloužení výdrže baterie iPhone v iOS 16.3 je využívání tmavého režimu, tedy pokud vlastníte jeden z novějších iPhonů s OLED displejem. Tento typ displeje totiž vyobrazuje černou barvu vypnutím pixelů, což může výrazně snížit náročnost na baterii – právě díky OLED může fungovat always-on režim. Pokud byste si chtěli tmavý režim v iOS natvrdo aktivovat, stačí přejít do Nastavení → Zobrazení a jas, kde klepnutím aktivujte Tmavý. Případně však můžete nastavit také automatické přepínání mezi světlým a tmavým, a to v sekci Volby.

Vypnutí 5G

Jestliže vlastníte iPhone 12 a novější, tak jistě víte o tom, že můžete využívat síť páté generace, tedy 5G. Pravdou ale je, že pokrytí 5G je v Česku stále relativně slabé a najdete ho prakticky jen ve větších městech. Samotné využívání 5G není náročné na baterii, problém však nastává v případě, že se nacházíte na okraji pokrytí, kde se 5G „bije“ s LTE/4G a dochází k častému přepínání. Právě tohle přepínání způsobuje extrémní snížení výdrže baterie, takže pokud u vás dochází k častému přepínání, proveďte deaktivaci 5G. Stačí přejít do Nastavení → Mobilní data → Volby dat → Hlas a data, kde zapněte 4G/LTE.

Deaktivace ProMotion

Pokud se řadíte mezi vlastníky iPhone 13 Pro (Max) nebo 14 Pro (Max), tak váš displej nabízí technologii ProMotion. Jedná se o adaptivní obnovovací frekvenci, která se může vyšplhat až na 120 Hz, namísto 60 Hz u klasických modelů. To v praxi znamená, že se váš displej může obnovit až 120x za sekundu, takže je obraz o mnoho plynulejší. Zároveň ale tímto dochází k rychlejšímu vybíjení baterie vzhledem k větší náročnosti. Pro maximalizaci výdrže baterie tak ProMotion deaktivujte, a to v Nastavení → Zpřístupnění → Pohyb, kde zapněte možnost Omezit snímkovou frekvenci. Někteří uživatelé rozdíl mezi aktivním a vypnutým ProMotion vůbec nepoznají.

Polohové služby

iPhone může některým aplikacím či webovým stránkám poskytnout vaši polohu, a to skrze tzv. polohové služby. U některých aplikací je přístup k poloze nezbytný, například u navigací či při vyhledávání nejbližšího místa zájmu. Mnoho aplikací, především pak sociální sítě, však využívají polohové služby jen pro cílení reklam. Čím více dochází k využívání polohových služeb, tak tím rychleji samozřejmě klesá nabití baterie. Nedoporučuji polohové služby kompletně deaktivovat, namísto toho si však projděte současné předvolby a případně některým aplikacím k poloze přístup omezte. Učiníte tak jednoduše v Nastavení → Soukromí a zabezpečení → Polohové služby.

Aktualizace na pozadí

Naprostá většina aplikací v dnešní době aktualizuje svůj obsah na pozadí. Díky tomu v nich máte vždy k dispozici poslední dostupná data, tj. například příspěvky na sociální síti, předpovědi počasí, různé návrhy apod. Každý proces na pozadí však zatěžuje hardware, což samozřejmě vede ke snížení výdrže baterie. Pokud vám tedy nebude vadit si na zobrazení posledních dat po přechodu do nějaké aplikace vždy pár sekund počkat, můžete aktualizace na pozadí kompletně či částečně deaktivovat. Učiníte tak v Nastavení → Obecné → Aktualizace na pozadí.

.