Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře našeho magazínu, tak vám zajisté ve včerejších večerních hodinách neuniklo představení MagSafe baterie pro aktuálně nejnovější iPhony 12. MagSafe baterie, potažmo MagSafe Battery Pack, je přímým nástupcem Smart Battery Case. Zatímco někteří jedinci jsou z tohoto nového příslušenství naprosto nadšení, tak někteří jedinci zase přichází s obrovskou vlnou kritiky. Tak jako tak je jasné, že si nová MagSafe baterie své zákazníky najde – ať už kvůli designu, anebo kvůli tomu, že se prostě a jednoduše jedná o Apple zařízení. Nové MagSafe baterii už jsme se několikrát věnovali a stejně učiníme i v tomto článku, ve kterém se podíváme na 5 věcí, které jste o ní možná nevěděli.

Kapacita baterie

Jestliže se přesunete na oficiální stránky Applu a podíváte se na profil MagSafe baterie, tak toho o ní nic moc nezjistíte. To, co vás u takového produktu zajímá asi nejvíce, je velikost baterie – ani tuhle informaci však na profilu bohužel nenajdete. Každopádně dobrou zprávou je, že se „koumákům“ podařilo kapacitu baterie zjistit z popisků, které se nachází na fotce zadní strany MagSafe baterie. Konkrétně se zde nachází, že má baterie 1460 mAh. To se může zdát s porovnáním baterií iPhonů málo, každopádně je v tomto případě nutné se zaměřit na Wh. MagSafe baterie má konkrétně 11.13 Wh, pro porovnání má iPhone 12 mini 8.57Wh baterii, iPhone 12 a 12 Pro 10.78Wh a iPhone 12 Pro Max 14.13Wh. Dá se tedy říct, že z hlediska kapacity baterie to taková hrůza, jak se mohlo na první pohled zdát, není.

magsafe baterie vlastnosti

Naplno až s iOS 14.7

Pokud jste se rozhodli pro zakoupení MagSafe baterie, tak jste si mohli všimnout, že se první kusy ke svým majitelům dostanou nejdříve 22. července, což je tedy zhruba za týden a pár dní k tomu. Podpůrné dokumenty k MagSafe baterii pak uvádí, že uživatelé budou moci využít její plný potenciál až v iOS 14.7. Máte-li však přehled ve verzích operačních systémů, tak dost možná víte, že aktuálně je pro veřejnost nejnovější verze iOS 14.6. Může tak přijít otázka, zdali Apple stihne iOS 14.7 před příchodem prvních MagSafe baterií vydat? Odpověď na tuto otázku zní jednoduše – ano, stihne, tedy pokud nenastane nějaký problém. Aktuálně už je „venku“ finální RC beta verze iOS 14.7, což znamená, že bychom se veřejného vydání měli dočkat v následujících dnech.

Nabíjení starších iPhonů

Jak už bylo několikrát zmíněno, tak MagSafe baterie je kompatibilní pouze s iPhony 12 (a teoreticky v budoucnu i s novějšími). Nutno však podotknout, že pomocí MagSafe baterie dobijete i jakýkoliv jiný iPhone, který podporuje bezdrátové nabíjení. MagSafe baterie je totiž založena na technologii Qi, kterou využívají veškerá zařízení s podporou bezdrátového nabíjení. Oficiální kompatibilitu v tomto případě zaručují právě magnety, které se nachází pouze na zádech iPhonů 12. Starší iPhony tak sice nabijete, ale MagSafe baterie na jejich zádech nebude držet, jelikož se nebude moci přichytit pomocí magnetů.

Reverzní nabíjení

Mezi jednu z funkcí, po které uživatelé jablečných telefonů dlouhou dobu volají, je reverzní bezdrátové nabíjení. Tato technologie funguje tak, že pomocí vašeho chytrého telefonu můžete bezdrátově dobíjet různé příslušenství. U konkurenčních telefonů tak stačí například položit sluchátka s bezdrátovým nabíjením na záda telefonu, který reverzní nabíjení podporuje, a sluchátka se začnou dobíjet. Původně jsme se měli reverzního nabíjení dočkat už u iPhonů 11, bohužel jsme se ale nedočkali, a to ani oficiálně u iPhonů 12. S příchodem MagSafe baterie se ale ukázalo, že aktuálně nejnovější iPhony funkci reverzního nabíjení nejspíše mají. Pokud totiž začnete nabíjet iPhone (alespoň 20W adaptérem), ke kterému je připojená MagSafe baterie, tak se začne nabíjet i ta. To se hodí například při používání iPhonu v autě, pokud máte kabelem připojený CarPlay.

Nepoužívat s koženým krytem

MagSafe baterii můžete přicvaknout na „nahé“ tělo samotného iPhonu, anebo na jakýkoliv obal, který podporuje MagSafe a má tedy v sobě magnety. Samotný Apple však nedoporučuje, abyste MagSafe baterii využívali společně s koženým MagSafe krytem. Při používání totiž může dojít k tomu, že dojde k „vydření“ magnetů do kůže, což pak nemusí vypadat úplně pěkně. Konkrétně Apple uvádí, že pokud chcete své zařízení chránit a zároveň mít k němu připojenou MagSafe baterii, tak byste si měli pořídit například kryt silikonový, u kterého k poškození nedojde. Zároveň je nutné zmínit, že by se mezi zády iPhonu a MagSafe baterií neměly nacházet žádné další předměty, například kreditní karty, apod. V takovém případe totiž nemusí nabíjení fungovat.

magsafe-battery-pack-iphones
.