Zavřít reklamu

Uzamčení anonymních karet v Safari

Pomocí tohoto triku pro iOS 17 můžete neoprávněným uživatelům zabránit v přístupu do režimu soukromého prohlížení Safari. Je ideální pro ty, kteří nedají dopustit na procházení webu v Safari. Pro uzamčení anonymních karet v Safari spusťte na iPhonu Nastavení -> Safari. Zamiřte do sekce Soukromí a zabezpečení a aktivujte zde položku Pro odemknutí anonymního prohlížení vyžadovat Face ID.

Automatické mazání zpráv

Pokud se neradi probíráte starými zprávami, můžete si jejich ukládání navždy odpustit. Kromě toho, že vymažete hloupé věci, které jste v minulosti řekli a které byste možná nechtěli, aby někdo našel, můžete úklidem uvolnit spoustu místa v úložišti telefonu. Pro nastavení automatického mazání zpráv spusťte na vašem iPhonu Nastavení -> Zprávy, zamiřte do sekce Historie zpráv. Poté nastavte dobu, po které má dojít k automatickému mazání zpráv.

Přístup z uzamčené obrazovky

Pokud si nedáte pozor, může iPhone zobrazit spoustu osobních údajů nebo umožnit cizí osobě přístup k některým funkcím na zamykací obrazovce, aniž by vyžadoval zadání přístupového kódu. Operační systém iOS vám naštěstí umožňuje nastavit, k čemu lze získat přístup z uzamčené obrazovky. Stačí spustit Nastavení -> Face ID a kód, a v sekci Povolit přístup při uzamčení nastavit vše potřebné.

Sign in with Apple

Když si vytvoříte účet online, daná společnost snadno propojí vaše údaje s e-mailovou adresou. Pomocí služby Sign in with Apple můžete svůj skutečný e-mailový účet schovat za falešnou, náhodně vygenerovanou e-mailovou adresu, která se přeposílá na vaši skutečnou e-mailovou adresu. Takový postup nabízí další výhodu – e-mailové adresy, které unikly při úniku dat, je obtížné propojit s vašimi dalšími účty. Na iPhonu spusťte Nastavení -> Panel s vaším jménem -> Přihlášení a zabezpečení -> Přihlásit se přes Apple. Zde můžete zkontrolovat, které aplikace využívají tento typ přihlášení. Pokud si platíte předplatné iCloud+, můžete si také vytvořit falešnou e-mailovou adresu kdekoli, kde není podporováno přihlašování pomocí Apple.

.