Zavřít reklamu

Koronavirová opatření v mnoha zemích světa ustupují, přesto popularita streamovacích služeb stále narůstá. Jedničkou na trhu co se počtu předplatitelů týče je Netflix, a není se čemu divit. Seriály i filmy, které na Netflixu najdete, jsou velice kvalitní, a aplikace je perfektně odladěná. V tomto článku se podíváme na několik tipů, které vám používání Netflixu zpříjemní.

Chytré stahování

Jistě to znáte: chcete zhlédnout epizodu seriálu, ale zrovna nemáte k dispozici internetové připojení a zapomněli jste si ji stáhnout do vašeho zařízení pro offline spuštění. Naštěstí v Netflixu existuje funkce, chytré stahování, která vám stažené epizody seriálu automaticky odstraní a připraví nové. Pro zapnutí chytrého stahování klepněte v mobilní aplikaci Netflix vpravo dole na More (Více), rozklikněte sekci App Settings (nastavení aplikace) a aktivujte přepínač Smart Downloads (chytrá stahování). Poté, co si stáhnete několik epizod seriálu a stihnete je zhlédnout ještě tehdy, kdy budete připojeni k internetu, automaticky se odstraní a nahradí za nové.

Odstranění stažených položek ze zařízení, které nemáte k dispozici

Pokud stahujete na všech zařízeních, která máte přihlášena k vašemu Netflix účtu, jistě jste si všimli, že je stahování povoleno pouze pro tolik zařízení, pro kolik je určen tarif (u Basic pro jedno, v tarifu Standard dvě a u Premium čtyři). Jestli jste ale nějaké z nich ztratili, zbytečně vám blokuje možnost stahování pro nové. Abyste z něj stažené položky vymazali, přejděte ve vašem prohlížeči do nastavení účtu, zde vyberte Manage download devices (spravovat stahování zařízení) a u zařízení, ze kterého chcete stažené položky odstranit, klikněte na Remove device (odebrat zařízení).

netflix 5 tipů
Zdroj: netflix.com

Hodnocení pořadů

Jestli jste hledali v Netflixu recenze na pořady od jiných uživatelů, pochodili jste s prázdnou. Hodnocení je však v aplikaci možné, a i když nebude pro ostatní veřejné, Netflix vám díky němu doporučí filmy či seriály, které by se vám mohly líbit, což je rozhodně užitečná funkce. Pro hodnocení stačí rozkliknout daný pořad a podle toho, zda se vám líbil či nelíbil, kliknout na palec nahoru nebo dolů.

Kolo štěstí

Někdy už vám může připadat na škodu, že je na Netflixu tak obrovské množství filmů a seriálů, protože je dost těžké si v nepřeberném množství vybrat. Navíc je celkem pravděpodobné, že se chcete podívat i na jiný žánr, ale nevíte, který film by vás mohl zaujmout. Pokud však kliknete na tento odkaz, zobrazí se vám ruleta. Vy si vyberete jen základní parametry jako je například žánr, a Netflix vám ukáže náhodný pořad.

Nastavení správného jazyka zvuku a titulků

Díky tomu, že je Netflix rozšířený v mnoha zemích světa, můžete si poměrně dobře procvičit jazyk, který potřebujete, a ještě si užijete relaxaci u oblíbeného pořadu. Pokud se díváte v angličtině, zobrazuje ji Netflix téměř vždy, jinak se ale v seznamu titulků a audia objevuje poměrně málo jazyků, a pokud preferujete procvičování nějakého jiného, musíte jej upřednostnit. Nejprve se přesuňte v prohlížeči do nastavení účtu, vyberte váš profil a nastavte preferovaný jazyk audia a titulků.

.