Zavřít reklamu

Spotify je zatím suverénně nejoblíbenější streamovací službou, a není se vůbec čemu divit. Mezi přednosti této aplikace patří intuitivní rozhraní, spolehlivost, ale třeba také perfektní playlisty ušité posluchači na míru. Na našem magazínu jsme již o Spotify psali, i přes to se však najdou funkce, které za zmínku v této streamovací službě stojí. Pokud tedy patříte mezi uživatele Spotify, a nebo pokud o předplacení přemýšlíte, dočtěte tento článek až do konce.

Ovládání přehrávání na jiných zařízeních

Jedna z velice užitečných funkcí, kterou Spotify nabízí, je možnost ovládat přehrávanou hudbu zařízeními, ze kterých skladby zrovna nehrají. Podmínkou je, aby byla obě zařízení připojena ke stejné Wi-Fi síti a přihlášena k témuž účtu. Poté spusťte hudbu na jednom z nich a otevřete Spotify na druhém. Abyste mezi jednotlivými zařízeními mohli přepínat, klepněte ve spodní části obrazovky na ikonu zařízení a následně vyberte to zařízení, ze kterého chcete, aby se hudba přehrávala. Pokud se v nabídce potřebné zařízení nenachází, ujistěte se, že je na něm Spotify otevřené a pokud ano, aplikaci restartujte.

Použití ekvalizéru

Narozdíl od Apple Music je ekvalizér ve Spotify opravdu perfektně zpracovaný, jelikož můžete regulovat basy, středy i výšky přesně podle vašich preferencí. Abyste se k jeho nastavení dostali, klepněte vlevo nahoře na Nastavení, poté sjeďte k sekci Přehrávání a následně vyberte Ekvalizér. Zobrazí se vám posuvníky 60Hz, 150Hz, 400Hz, 1KHz, 2,4 KHz a 15KHz, přičemž vyšší hodnota znamená úpravu frekvence ve vyšších pásmech. 60Hz tedy upraví basy, 15KHz výšky. Můžete také podobně jako v Apple Music použít v ekvalizéru některou z předvolených možností, nejprve ale musíte přepínač Ekvalizér aktivovat.

Společný poslech

Mezi poměrně nové funkce Spotify patří to, že můžete stejnou hudbu poslouchat s přáteli, ať už jste kdekoliv. Nejvíce se společný poslech hodí tehdy, když jedete s kamarádem dopravním prostředkem a chcete poslouchat hudbu či podcast dohromady, ale není pro vás pohodlné, aby měl v uchu každý jen jedno sluchátko. Pro zahájení společné relace rozklikněte v dolní části ikonu zařízení a následně vyberte Zahájit relaci. Ostatní se k ní mohou připojit buď prostřednictvím speciálního kódu ve spodní části obrazovky. Tento speciální kód je nutné nahrát po klepnutí na Načíst a připojit se – tato možnost se nachází pod možností zahájit relaci. Relaci můžete sdílet jednoduše také klasickým odkazem, který stačí přátelům zaslat na chatovací aplikací. Abyste vámi vytvořenou relaci zrušili, klepněte na Ukončit relaci, pokud chcete opustit relaci vytvořenou někým jiným, klikněte na Opustit relaci.

Propojení s navigačními aplikacemi

Pokud patříte mezi jedince, kteří tráví dlouhé doby za volantem, tak určitě používáte v autě navigaci. K navigaci si navíc většina z nás ráda pustí nějakou tu hudbu. Na druhou stranu však není úplně ideální soustředit se při řízení na ovládání telefonu a přepínat pro ovládání mezi aplikacemi. V tomto případě se hodí propojení Spotify s navigačními aplikacemi. Pro propojení klepněte vlevo nahoře ve Spotify na Nastavení, klikněte na Připojení k aplikacím a u té, se kterou chcete propojení nastavit, klepněte na Connect. Pak už stačí jen odsouhlasit podmínky Spotify a vše bude hotovo.

Ovládání pomocí Siri

Již delší dobu podporuje Spotify přepínání playlistů, alb, skladeb či podcastů prostřednictvím hlasové asistentky od kalifornského giganta. Pokud však chcete, aby fungovalo korektně, musíte vždy na konci dodat frázi on Spotify. Například ve chvíli, kdy si chcete přehrát týdenní mix Discover Weekly, po spuštění Siri vyslovte frázi „Play Discover Weekly on Spotify“.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.