Zavřít reklamu

Ve světě chytrých telefonů se už delší dobu hovoří o takzvaném reverzním nabíjení, které využívá samotný telefon například pro napájení příslušenství. Řada zdrojů už delší dobu tvrdí, že tuto možnost nabízejí i jablečné telefony iPhone 11 a iPhone 12, avšak funkce nebyla prozatím zpřístupněna. To se nyní změnilo díky včerejšímu představení Baterie MagSafe aneb MagSafe Battery Pack. A jak to vlastně celé funguje?

Když je Baterie MagSafe „přicvaknuta“ k zádům iPhonu, ke kterému připojíte Lightning kabel, tak se začne nabíjet nejen telefon, ale také i přidávaná baterie. V takovém případě tedy jablečný telefon přímo nabíjí své příslušenství. Zajímavostí je, že ačkoliv například konkurenční Samsung zavedení reverzního nabíjení silně propagoval, Apple tuto možnost nikdy nezmínil a ani ji svým uživatelům prakticky nezpřístupnil. Ačkoliv teda spousta zdrojů potvrzovala přítomnost této funkce, až doposud si tím vlastně ani nikdo nebyl jistý, jelikož neexistovala příležitost pro řádné otestování.

baterie magsafe fialový iphone 12

Reverzní nabíjení na iPhone je v současné chvíli samozřejmě limitované pouze pro kombinaci iPhonu 12 (Pro) a Baterie MagSafe. Přesto se ale jedná o první krůček, který by mohl být předzvěstí něčeho většího. Zmiňované reverzní nabíjení se u konkurence totiž nejčastěji používá pro napájení bezdrátových sluchátek a chytrých hodinek. Bylo by proto zajímavé vidět, kdyby Apple zakomponoval MagSafe právě do sluchátek AirPods. Problémem by každopádně mohla být velikost, jelikož MagSafe je o něco málo větší než pouzdro sluchátek. Určitě proto bude zajímavé sledovat nadcházející kroky jablečné společnosti. Prozatím každopádně můžeme jen doufat, že funkci půjde v budoucnosti využít i o něco lépe.

.