Zavřít reklamu

Představení řady telefonů iPhone 13 je už za rohem. Měli bychom se jí totiž dočkat už tento měsíc. S postupem času a tím, čím více se samotné představení novinek blíží, neustále sílí spekulace, co budou telefony umět a jakými funkcemi budou disponovat. Tento článek vám nicméně představí 5 věcí, které od iPhonu 13 raději nečekejte, abyste poté nebyli zbytečně zklamaní. 

Redesign 

Ano, pravděpodobně se poprvé od představení iPhonu X v roce 2017 zmenší velikost výřezu displeje, rozhodně se ale nejedná o nějaký zásadní redesign. To ostatně platí i pro mírně pozměněné fotoaparáty na zádech zařízení. iPhone 13 prostě bude vypadat jako současné dvanáctky a lišit se bude skutečně jen v těchto drobných detailech. Vetší změnu šasi totiž přinesl právě iPhone 12 a protože budou třináctky jeho evolucí, kterou Apple kdysi označoval symbolem „S“, nemá pro něho smysl po jednom roce měnit poměrně účelný design. Ten by ostatně mohla společnost ozvláštnit zase novými paletami barev.

Koncept iPhonu 13 Pro:

 

Touch ID v displeji 

Pandemie koronaviru ukázala slabinu Face ID stejně jako ostatního ověřování se za pomoci obličeje. Snímač otisků prsů by toto elegantně řešil. Kam jej ale umístit? Implementaci do displeje Apple smetl ze stolu a Touch ID bohužel nebude ani součástí bočního tlačítka, jako je tomu např. u nového iPadu Air. Jediným východiskem, jak tedy odemykat iPhony s Face ID s rouškou na obličeji je tedy použití Apple Watch. Anebo Apple přijde s nějakým softwarovým řešením? Doufejme že alespoň tak.

Odstranění konektoru 

Když Apple s iPhonem 12 představil technologii MagSafe, mnozí to brali jako důkaz, že se Apple připravuje na odstranění Lightningu. Už loni se tak spekulovalo o tom, že iPhone 13 už nebude obsahovat jakýkoli konektor. Letos tomu tak ale ještě nebude, a iPhone 13 si stále zachová svůj Lightning. Změnou zde tak bude možná jen to, že v balení už nenajdeme možná ani tento kabel a bude obsahovat jen a pouze telefon jako takový.

USB-C 

S konektorem se váže i tento bod. Když totiž Apple Lightning konektor u třináctek neodstraní, mohl by jej alespoň nahradit tím USB-C, který již používá u iPadů Pro a Air nebo svých MacBoocích? Ani zde není odpověď kladná. Jak informoval analytik Ming-Chi Kuo, USB-C se do iPhonu nepodívá, a to nejspíš nikdy. V rámci legislativy EU a možným problémům je pro Apple nejschůdnější spíše konektor skutečně odstranit úplně a odkázat nabíjení na MagSafe technologii. K tomuto kroku by navíc mělo dojít už s iPhonem 14, který bude představený příští rok.

Čip M1 nebo novější generace 

Vzhledem k tomu, že Apple dal iPadu Pro čip M1, který byl považován za exkluzivní pro počítače Mac, mnozí navrhovali, že by dávalo smysl mít také v iPhonu (nebo jeho novější generaci samozřejmě). Apple však s největší pravděpodobností pojmenuje čip iPhonu jako A14 Bionic, který bude ke zvýšení výkonu používat novou 5nm+ technologii. S rukou na srdci ale můžeme říci, že to ničemu nevadí. Nové iPhony jsou vždy tak výkoné, že prakticky nelze dosáhnout jejich potenciálu, takže zde čipy M vypadají spíše jako zbytečnost.

.