Zavřít reklamu

Představení nové řady iPhone 13 je doslova za dveřmi. Právě kvůli tomu se nyní internetem šíří nejrůznější spekulace a úniky, které nám lehce nastiňují, s jakými novinkami by se Apple mohl vytáhnout tentokrát. Již nyní je prakticky jasné, že se „třináctky“ pochlubí zmenšeným horním výřezem, dlouho očekávaným ProMotion displejem se 120Hz obnovovací frekvencí (pouze u modelů Pro), výkonnějším čipem či lepším fotomodulem. Aktuálně se ale ještě nechal slyšet známý leaker Jon Prosser, který poodhalil nové informace ohledně systému Face ID. Ten by totiž teoreticky mohl umět rozpoznat jablíčkáře i v roušce nebo zamlžených brýlích.

iPhone 13 koncept Face ID

Podle zveřejněných informací by měl Apple aktuálně novinku testovat, a to poměrně vychytralým způsobem. Novější systém Face ID totiž zakomponoval do speciálního krytu pro iPhone 12 a dal jej svým zaměstnancům na otestování. Právě tento kryt by měl umět obejít původní Face ID. Zároveň se jedná o podstatně lepší možnost. V takovém případě totiž cupertinský gigant nemusí svěřovat doposud nevydaný iPhone do rukou svých zaměstnanců, čímž zároveň snižuje riziko dalších úniků. Aktuálně by tedy mělo probíhat rozsáhlé testování v nejrůznějších podmínkách, přičemž ze sesbíraných dat se následně bude celý systém upravovat/přizpůsobovat.

Prosser následně ještě dodal, že prototyp krytu s vylepšeným Face ID přesně odpovídá rozměrům uniklých CAD modelů. Tento bod je taktéž nesmírně důležitý, jelikož iPhone 12 by měl mít o trošku širší výřez nežli očekávaný iPhone 13. Pro potřeby testování Apple zaměstnancům sdělil, aby v nejrůznějších podmínkách systém testovali s nasazenou rouškou či brýlemi. Ve finále by novinka měla fungovat vcelku jednoduše – jablíčkářům totiž umožní jejich jablečný telefon odemknout bez pomoci Apple Watch, a to i ve zmiňovaných případech, kde současný systém bohužel strádá.

Zajímavostí ale je, že samotní zaměstnanci sice byli požádáni, aby testovali kombinaci roušky a brýlí v nejrůznějších podmínkách, ale nic už jim nebylo řečeno o změnách v systému Face ID. Zároveň se ještě nabízí otázka, zdali se tato změna projeví v případě iPhonu 13. Dle informací Prossera totiž testování započalo teprve nedávno. Nová generace jablečných telefonů by se přitom světu měla odhalit za méně než měsíc. Pokud by se chytřejší Face ID neobjevilo v modelech hned při odhalení, je možné, že se funkce zpřístupní prostřednictvím softwarové aktualizace v budoucnu.

.