Zavřít reklamu

Mezi jablíčkáři se momentálně neřeší nic jiného, než příchod nové generace jablečných telefonů. V posledních týdnech se ale na internetu začalo objevovat množství informací, podle kterých by nové modely neměly nést označení iPhone 13, nýbrž iPhone 12S. Tato spekulace byla nyní vyvrácena relativně přesným leakerem vystupujícím pod přezdívkou DuanRui. Leaker totiž na svém Twitteru sdílel fotografii, která pravděpodobně zachycuje balení produktu, kde můžete vidět označení iPhone 13.

iPhone 13 balení a název

Na základě této uniklé fotografie je tedy jasné, že Apple upouští od koncovky S. Ta u jablečných telefonů v minulosti označovala mírné vylepšení na straně výkonu a funkcí. Modely z letošní generace tedy ponesou označení iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Zároveň je také možné, že se v budoucnu už dalších modelů s označením S nedočkáme. Naposledy tento způsob Apple použil v případě iPhonu XS, kdežto například u „osmiček,“ které byly prakticky jen lehce vylepšeným iPhonem 7 ve stejném těle, vsadil na další řadovou číslovku.

Spuštění předobjednávek

Řada iPhone 13 by se světu měla odhalit během tradiční zářijové keynote. Přesto ale není zcela jasné, kdy se konference vlastně odehraje, potažmo kdy následně dojde ke spuštění samotných předobjednávek. Se zajímavými informacemi každopádně přišel čínský prodejce IT Home. Podle něj se zmiňované předobjednávky spustí již v pátek 17. září, kdežto některé modely budou dostupné až o týden později, respektive tedy 24. září. Zároveň padla slova i o očekávaných AirPods 3. generace. Apple prozatím nemá vyrobených dostatek kusů těchto sluchátek, a proto se jejich předobjednávky spustí až 30. září. Tyto termíny následně potvrdil i populární leaker Jon Prosser, který se o nich údajně dozvěděl z hned několika zdrojů.

iPhone 13 Pro (render):

Kdy se novinky představí?

Zároveň se ještě nabízí otázka, kdy vlastně dojde k představení samotných novinek. Z výše zmiňovaných termínů lze naštěstí poměrně snadno odvodit, kdy by se zářijová keynote mohla odehrát. V tomto směru se nabízí hned dva relativně pravděpodobné termíny. Pokud se první předobjednávky spustí 17. září, tak by se odhalení mohlo odehrát již v úterý 7. září, případně v úterý 14. září. Apple nové jablečné telefony totiž představuje zpravidla v úterky a jejich předobjednávky následně spouští ještě ve stejném týdnu, případně v tom příštím.

Pokud jsou tyto termíny skutečně pravdivé, tak bychom se o tom mohli již 100% dozvědět 31. srpna či 7. září. Cupertinský gigant totiž rozesílá pozvánky na své keynotes s týdenním předstihem, čímž zároveň potvrzuje jejich konání. Při této nesmírně očekávané akci by se mimo iPhonů 13 a sluchátek AirPods 3 měly odhalit i jablečné hodinky Apple Watch Series 7. Zároveň se spekuluje o představení přepracovaných MacBooků Pro. Na ty si však pravděpodobně budeme muset počkat až do října.

.