Zavřít reklamu

Poměrně dlouhou dobu se mezi jablíčkáři hovořilo o příchodu jakéhosi lokalizačního přívěšku, který by dokonale fungoval s nativní aplikací Najít. Po několika měsících čekání jsme se konečně dočkali – Apple totiž při příležitosti Spring Loaded Keynote představil lokalizátor s názvem AirTag. Ten je vybaven čipem U1, díky čemuž přívěšek prostřednictvím iPhonu (s čipem U1) najdete takřka na centimetr přesně. Ačkoliv produkt funguje jednoduše a spolehlivě, trpí na jeden nedostatek – nesmírně snadno se poškrábe.

AirTag skrabance fb Twitter

Jak je u Applu zvykem, své nové produkty ještě před jejich představením svěří do rukou významných médií a YouTuberů, kteří mají za úkol si na dané zařízení blíže posvítit a případně tak lidem ukázat, že to skutečně stojí za to. AirTag v tomto směru samozřejmě nebyl výjimkou. První recenzenti se k AirTagu vyjádřili poměrně kladně. Vše totiž funguje jak má, nastavení je nesmírně jednoduché, lokalizátor je spolehlivý a zkrátka funguje. Na druhou stranu se ale nesmírně rychle poškrábe, a to i v případě, kdy se k němu budete chovat co možná nejslušněji. Cupertinský gigant totiž v případě AirTagu vsadil na první pohled na působivý design, konkrétně tedy na kombinaci bílého plastu a lesklého nerezu. Obě tyto části budou každopádně brzy viditelně poškrábané.

Nadále se dá očekávat, že po pár měsících používání budou AirTagy působit zašle. V naších očích se ale i přesto nejedná o velký problém. Lokalizátor jako takový totiž naštěstí není drahý a navíc se nejedná o produkt, u kterého je jeho vzhled důležitý. Na tom se ostatně shodují i zahraniční média. Jak na celou situaci nahlížíte vy? Je pro vás klíčové, aby AirTag dobře vypadal?

.