Zavřít reklamu

Pomalu končí listopad a my bychom se měli začít zamýšlet nad tím, čím obdarovat své blízké. Pokud přemýšlíte nad dárkem pro někoho, o kom víte, že je majitelem Apple TV, přinášíme vám v dnešním článku hned několik tipů na dárky, které by dotyčnému určitě udělaly radost.

Do 1000 Kč

Lightning kabel – potěší nejen ovladač

Kabelů není nikdy dost, a darovaným kabelem rozhodně neurazíte. Pokud máte hlouběji do kapsy, můžete dotyčnému pořídit k Vánocům  nový, rovnou dvoumetrový kabel, jímž mu ušetříte neustálé posouvání zařízení. Zároveň jistě dárek ocení i při nabíjení ovladače Apple TV Remote, kterým může ovládat zařízení z pohodlí křesla či gauče, aniž by musel vstávat. Pokud se tedy pro tuto možnost rozhodnete, dvoumetrový Lightning kabel zakoupíte zde.

Do 5000 Kč

Herní ovladač SteelSeries Nimbus – pro pravé herní nadšence

Když Apple prohlašoval, že se chce zaměřit převážně na služby, jen málokoho napadlo, že z toho budou mít užitek i hráči. Zatímco donedávna se většině lidí při vyslovení spojení „hraní na iPhonu“ vybavila maximálně hra Candy Crush. To se ale změnilo s příchodem nových operačních systémů a především se spuštěním služby Apple Arcade. V ní se nyní nachází desítky kvalitních titulů, které se mohou měřit i s těmi konzolovými a počítačovými. Pokud tedy znáte nějakého vášnivého hráče, mohl by se mu hodit gamepad, jenž by výrazně zjednodušil ovládání a vzhledem k velké obrazovce by nabízel plnohodnotný zážitek. Pomineme-li standardní a známé ovladače jako je Dualshock nebo konkurenční Xbox One, nachází se na trhu další solidní kousek. SteelSeries Nimbus nabízí dokonalou kombinaci z obou světů, tedy design ovladače od Microsoftu, včetně pojmenování tlačítek, a nadčasové rozvržení páček od Sony. Nechybí bezdrátové připojení, až 40 hodin hraní na jediné nabití a podpora Lightning konektoru, díky němuž můžete ovladač dobíjet přímo ze zařízení. Pokud tedy váš blízký nedá dopustit na kvalitní videohry a chybí mu konzolový zážitek, neváhejte mu povedený a cenově dostupný SteelSeries Nimbus koupit.

Klávesnice Apple Magic Keyboard – psaní nebylo nikdy jednodušší

Apple TV neslouží zdaleka pouze k hraní her a nebo pasivnímu sledování filmů a seriálů. Kouzelná krabička do Applu toho nabízí daleko víc a funkcí je nepřeberně. V tomto případě se více než herní ovladač hodí spíše pořádná klávesnice, kterou Apple Magic Keyboard bezesporu je. Pokud tedy znáte někoho, koho již unavuje zdlouhavé zadávání textu a zároveň mu chcete darovat něco multifunkčního a víceúčelového, klávesnice od Applu je správnou volbou. Apple Magic Keyboard funguje samozřejmě bezdrátově na technologii Bluetooth, tudíž nejsou třeba žádné kabely a instalace proběhne během několika málo sekund. Operační systém tvOS klávesnice nativně podporuje, tudíž může dotyčný začít zařízení využívat okamžitě a stejně efektivně jako například na počítači. Má-li tedy některý z vašich známých slabost pro tradiční ovládání, a nebo ho zkrátka frustruje využívat k psaní jiná zařízení, trefíte se s jablečnou klávesnicí do černého. Pokud vás zaujala, můžete ji pořídit zde.

Dálkové ovládání Apple TV Remote – nová úroveň ovládání

Ač je ovladač Apple TV Remote základním vybavením ke každé jablečné krabičce, ne vždy vydrží dostatečně dlouho, nebo nenabízí po letech používání takový komfort. V případě, že váš blízký vlastní starší generaci Apple TV, ho kromě nového designu dálkový ovladač překvapí také funkcemi a jistou elegancí. Na rozdíl od staršího modelu totiž obsahuje místo slotu na baterie konektor kabelu Lightning, díky němuž ho lze propojit s televizí a v případě nabíjení tak dotyčný nemusí vstávat. Má-li tedy váš blízký ovladač v katastrofálním stavu, nebo snad hledá z nějakého důvodu náhradu, Apple TV Remote je ideální volbou pod stromeček. Dálkové ovládání můžete zakoupit zde.

HomeKit sada Philips Hue – sviťte chytře

Obliba chytrých domácností stoupá. Smart home už dávno není něčím, co známe ze sci-fi filmů, ani nedostupným luxusem. Prvky chytré domácnosti můžete na Vánoce obdarovat i své blízké – například sadou Philips Hue, obsahující dvě žárovky a zařízení Hue Bridge, s nímž dodatečné příslušenství komunikuje. Jedná se o poměrně jednoduchý, ale efektivní ekosystém, v němž může najednou figurovat až 50 různých svítidel a 10 kusů zařízení. Konec konců, alfou a omegou je právě Apple HomeKit, tudíž k ovládání žárovek či změně intenzity světla může dotyčný využít také Siri. Hlasový asistent celý proces ještě o poznání zjednoduší a není nic lepšího než propojit chytrou domácnost s Apple TV. Systém lze pochopitelně ovládat i z telefonu nebo jakéhokoliv jiného jablečného zařízení, ale není nad to se uvelebit na pohovce, zapnout si televizi a během filmu nařídit Siri, ať ztlumí intenzitu světla a přepne barvu záření tak, aby ladila s atmosférou. Znáte-li tedy někoho, komu by HomeKit sada Philips Hue udělala radost, není nad čím přemýšlet.

Sluchátka Apple AirPods – bezdrátovost baví

Máte pocit, že bezdrátová sluchátka od Applu figurují snad v každém seznamů tipů na dárky? Může za to jejich univerzálnost a schopnost propojení s kompletním Apple ekosystémem. AirPody lze spárovat s jakýmkoliv zařízením a Apple TV není výjimkou. Navíc vydrží až 4 hodiny na jedno nabití, tudíž jsou ideální na cesty a díky komfortnímu designu nevypadnou z uší. Samozřejmostí je kvalitní zvuk, mikrofon, redukce šumu a spousta dalších vychytávek, které jsou Applu vlastní. Navíc jistě znáte ten pocit, když se díváte na televizi či hrajete nějakou videohru a nechcete rušit své okolí. Díky bezdrátovému provedení a nabíjení pomocí kabelu Lightning není nic jednodušší než sluchátka spárovat s Apple TV a užívat si veškeré benefity. Pokud se tedy chcete vytasit s něčím originálním a zároveň multifunkčním, sluchátka Apple Airpods jsou trefa do černého. Rozhodnete-li se zařízení pořídit, můžete ho zakoupit zde.

Do 10 000 Kč

Apple TV 4K – čas na upgrade

V tomto případě pravděpodobně není co dodávat. Pokud váš blízký vlastní starší generace Apple TV, nebo případně novou z roku 2015, avšak bez podpory 4K, tímto dárkem ho rozhodně potěšíte. Kromě lepšího procesoru, více paměti a podpory Dolby Vision se dotyčný dočká také možnosti využít funkci HDR pro sytější barvy a především rozlišení 4K. Konec konců, Apple TV se dávno nevyužívá jen ke sledování filmů a seriálů, ale také ke hraní videoher a využívání spousty dalších funkcí, které jablečná krabička nabízí. Nechybí podpora Netflixu, Hulu, HBO GO a knihovna iTunes, kde dotyčný nalezne plejádu snímků ve 4K. Pokud tedy nevíte s čím přijít a do kapsy nemáte hluboko, Apple TV 4K je skvělou volbou. Zařízení můžete zakoupit jak ve 32GB, tak v 64GB verzi, ale spíše bychom doporučili zvolit druhou možnost, kterou můžete pořídit zde.

.