Zavřít reklamu

Společnost Apple včera uspořádala další ze svých každoročních Keynotes. V rámci té letošní představila světu kromě trojice nových iPhonů také Apple Watch Series 4. Jak to tak ale bývá, čekala veřejnost – a možná nejen veřejnost – tak trochu více. Co všechno mělo být včera ve Steve Jobs Theater představeno a nebylo?

Jednou z novinek, v které řada lidí doufala, byla bezdrátová nabíjecí podložka AirPower. Nedočkali jsme se ale ani nového iPadu Pro nebo nové generace Maců. Na všech zmíněných produktech se v současné chvíli usilovně pracuje, kdy je Apple představí, je ale ve hvězdách. Pojďme se na ně podívat detailněji.

iPad Pro

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že jablečná společnost pracuje na novém iPadu Pro ve stylu iPhonu X s tenčími rámečky a bez Home Buttonu. Obrázky designu iPadu Pro, uniklé z jedné z betaverzí iOS 12, ukazují iPad Pro bez výřezu a s tenkými rámečky. iPad Pro měl mít podle odhadů úhlopříčku displeje 11 a 12,9 palce, změny se mělo dočkat i umístění antény.

Mac mini

Po aktualizaci Macu mini volá řada lidí již dlouhou dobu. Apple měl údajně pracovat na verzi, určené především profesionálním uživatelům. Nový Mac mini měl přijít s novými možnostmi úložiště i výkonu, a tím pádem také s vyšší cenou. Příliš mnoho informací o připravovaném Macu mini k dispozici není, podle všecho ale má jít o higher-endovou verzi svého předchůdce.

Levnější MacBook Air

MacBook Air patří z mnoha důvodů mezi velmi oblíbené jablečn produkty. Před Keynote kolovaly zvěsti o tom, že se chystá aktualizovaná třináctipalcová verze ultralehkého jablečného laptopu za nižší cenu – a přitom s Retina displejem. Cena připravovaného MacBooku Air se podle odhadů značně lišila, obvykle se pohybovala mezi 790 a 1200 dolary. Četné zprávy naznačovaly, že by Apple mohl nové MacBooky Air osadit čipy Whiskey Lake, na Keynote bylo ale ohledně nových laptopů ticho po pěšině.

12″ MacBook

Aktualizace by se měl dočkat i dvanáctipalcový MacBook – letos to ale zřejmě ještě nebude. Věhlasný analytik Ming-Chi Kuo vydal lehce matoucí zprávu o tom, že by aktuální dvanáctipalcový MacBook mohl být nahrazem třináctipalcovým strojem, detaily ale neupřesnil. Nový dvanáctipalcový MacBook měl být poháněn procesorem Intel Amber Lake Y osmé generace a měl mít kromě jiného také vylepšenou baterii.

iMacy

Na rozdíl od předchozích produktů, uvedených v tomto článku, nekolovaly žádné spekulace o tom, že by měly vyjít nové iMacy. Apple ale tuto produktovou řadu aktualizuje s poměrně spolehlivou pravidelností, dá se tedy předpokládat, že na nové generaci iMaců také pracuje. Pokud by k aktualizaci iMaců došlo ještě letos, mohly by nové stroje disponovat Intel procesroy osmé generace, vylepšenou GPU a dalšími novinkami.

AirPower

Dlouho slibovaná, loni představená, dosud nevydaná – taková je jablečná podložka pro bezdrátové nabíjení AirPower. Podložka měla být schopná nabíjet iPhone, Apple Watch a AirPods najednou – alespoň podle informací, které Apple uvedl loni v září. Dosud jsme se ale bohužel zahájení prodeje AirPower nedočkali, přestože v její uvedení v rámci včerejší Keynote mnozí doufali. Veškeré zmínky o AirPower rovněž zmizely z webových stránek společnosti Apple

Zdroj: Macrumors

.