Zavřít reklamu

Bezdrátová nabíječka AirPower měla být hit, ale nakonec to skončilo zklamáním. Tento produkt Apple představil již v roce 2017 po boku iPhonu X, kdy od něj sliboval vlastnosti, které jsou doposud na míle napřed před současnou nabídkou. Konkrétně se měla starat o napájení iPhonu, Apple Watch a AirPods, přičemž hlavní výhoda spočívala v tom, že nezáleželo na tom, kde zařízení na nabíjecí podložku vlastně položíte. Následně se po AirPower slehla zem a čas od času se objevovaly informace, které poukazovaly na problémy při vývoji.

Příběh této bezdrátové nabíječky skončil nešťastným způsobem v březnu 2019, kdy Apple otevřeně přiznal, že produkt nedokáže dokončit. Aktuálně se ale na twitterovém účtu uživatele jménem Giulio Zompetti objevilo nesmírně zajímavé video, které zachycuje plně funkční prototyp AirPower. Jedná se o vůbec první ukázku svého druhu. Na videu je navíc vidět unikátní animace, která se měla zobrazovat vždy při položení iPhonu na podložku. V takovém případě se na jablečném telefonu mělo zobrazit pole se stavem nabíjení ostatních produktů, které jsou na AirPower položeny. Zompetti je navíc známý sběratel prototypů od Apple a v minulosti se podělil například o obrázky Apple Watch Series 3 s přídavnými konektory, originální iPad s 30-pinovým portem, prototyp iPhonu 12 Pro a řadu dalších.

Nyní je samozřejmě otázkou, zdali tento krátký videozáznam není jednoduchým podvodem. Zompetti si každopádně stojí za tím, že se jedná o funkční prototyp. S největší pravděpodobností se jej někomu podařilo vynést z prostor Applu, díky čemuž se dostal do rukou tomuto sběrateli. Největším problémem nabíječky AirPower byla zároveň vlastnost, která měla být její předností – aneb možnost napájet zařízení nezávisle na tom, na jakou část podložky jej položíte. Z tohoto důvodu byla potřeba, aby se o napájení staralo několik překrývajících se cívek. Jak to ve finále mohlo vypadat jsme mohli vidět již vloni, kdy pravděpodobně z dodavatelského řetězce unikly snímky rozebraného zařízení.

Takto si jablíčkáři vystřelili z AirPower, kterou pasovali na AirWaffle:

airwaffle_optimalized
.