Zavřít reklamu

Hvězdami dnešní události, která startuje v 19 hodin našeho času, budou jistě nové MacBooky Pro. Doplnit by je měl Mac mini, a snad konečně i AirPody 3 spolu s vydáním macOS Monterey. Pořád je zde ale dost produktů, které by se měly dočkat své aktualizace, avšak s největší pravděpodobností se jich dnes nedočkáme. 

MacBook Air 

Apple údajně pracuje na vylepšené verzi ‌Macu mini‌ s aktualizovaným designem a stejným čipem „M1X“, který by měl být použit v MacBoocíh Pro. Je tak možné, že se jej dočkáme už po roce od představení jeho verze s M1 čipem, kdy budou oba produkty prodávány spolu. Stejný scénář by se však neměl stát v případě MacBooku Air, kterému je už také jeden rok. Apple totiž oba stroje ještě s 13“ MacBookem Pro představil právě loni.

Možné barevné varianty nového MacBooku Air:

Obecně se očekává, že MacBook Air bude aktualizovaný až příští rok. Měl by dostat stejný čip, který Apple nyní uvede v MacBoocích Pro, avšak pravděpodobně menší 13“ mini-LED displej (MacBooky Pro dostanou 14 a 16 palců). Ve hře je i implementace výřezu pro FaceTime kameru, o které se v posledních dnech v souvislosti s MacBooky Pro hojně hovoří a samozřejmě rozšířené barevné portfolio, které by mělo odpovídat 24“ iMacu.

Mac Pro 

Apple údajně vyvíjí dvě verze Macu Pro, které se budou lišit nejen osazeným hardwarem, ale i vzhledem. Nižší řada by totiž měla vycházet spíše z Macu mini, kdy by měla vynikat zejména kompaktními rozměry. Nové modely pak budou nabízet špičkové možnosti Apple Silicon čipů s 20 nebo 40 výpočetními jádry. Zatím ale nic bližšího nevíme, a je docela možné, že je Apple představí až s čipy M2 či ještě déle. Úplně ze hry není ani možná verze s procesory Intel.

iPad Air 

iPad Air nové generace může být vybaven mini-LED nebo OLED displejem a funkcemi na úrovni aktuálních iPadů Pro, jako je připojení 5G, LiDAR, zdokonalené fotoaparáty a reproduktory a v neposlední řadě také Face ID namísto aktuálního Touch ID. Příliš se o něm ale nemluví, a protože iPady Apple představil po boku iPhonů 13 teprve v září, není pravděpodobné, že by na jakoukoli jejich další generaci došlo ještě jednou.

Aktuální generace iPadu Air:

AirPods Pro 

Oproti tomu, jak dlouho se očekávají AirPody 3. generace, je nástupce modelu Pro spíše v rovině zbožných přání. Tato sluchátka by samozřejmě měla obsahovat nový bezdrátový čip, inovovaný design bez charakteristických stopek a mnozí by si jistě přáli i jejich delší výdrž. Aktuálně však budeme rádi jen za 3. generaci AirPodů bez jakéhokoli jejich profesionálního přídomku.

Předpokládaná podoba AirPods 3. generace:

iPod touch 

V aktuálním portfoliu Applu nedává 7. generace iPod touch příliš smysl. Pokud by se Apple rozhodl značku iPod ještě chvíli držet při životě, kdy jindy by bylo vhodné představit nástupce, než po boku nové generace sluchátek AirPods? I když se internetem šířila vlna možné podoby novinky, jednalo se spíše o fanouškovské rendery, než jakékoli reálné úniky informací. Spíše než nové generace se tak dočkáme tichého ukončení prodeje a za ságou iPod se definitivně zavře voda. Navíc představit zařízení určené pro zábavu vedle profesionálních strojů také nejde úplně dohromady.

HomePod 

K AirPodům 3. generace a iPodu touch 8. generace by se jistě hodilo představit i HomePod 2. generace. Tu první Apple již odstranil ze své nabídky a aktuálně prodává jen mini verzi tohoto svého chytrého reproduktoru. Jenže ani v tomto případě nejsou nikde žádné zmínky o tom, že bychom se měli nějakého překvapení dočkat. 

Apple brýle a jejich varianty 

Ať už by se mělo jednat o brýle, AR nebo VR náhlavní soustavu, o kterých čile hovoří už delší dobu, je na takový produkt pořád jednoduše příliš brzy. Různé značky ve spojení s různými platformami (aktuálně Ray-Ban ve spojení s Facebookem, které uvedly model Stories) to sice už zkouší, určitě to ale není ta cesta, kterou by chtěl Apple jít. Zajímavější může být spíše VR soustava HTC VIVE Flow, ale.. Opravdu bychom od Applu něco takového vlastně teď chtěli?

.