Zavřít reklamu

Pod Facebook patří nejen jeho komunikační platforma Messenger, ale právě také i WhatsApp. Pokud pak tyto služby trpí výpadkem, jednoduše ztratíte možnost komunikace. To, že si neprohlédnete příspěvky ve Facebooku a Instagramu pak asi bolí nejméně. Zkuste tedy sáhnout po nějaké alternativní komunikační službě, kterých se nabízí skutečně hodně.

Telegram 

Právě Telegram aktuálně patří mezi nejoblíbenější komunikační platformy, kdy je v žebříčku nejlepších bezplatných aplikací App Store dokonce i právě před tituly Facebooku. Má tak už širokou základnu uživatelů, což je právě hodně důležitý faktor. Sami vývojáři o svém titulu pak říkají, že se jedná o nejrychlejší možnost komunikace. Nabízí plnou synchronizaci, kdy můžete zprávu rozepsat na jednom zařízení a dokončit ji na jiném, nebo vás nijak nelimituje ve velikosti a typu přikládaných souborů. Vše samozřejmě s maximální zabezpečením.

Stažení v App Store

Signal 

Aplikace poskytuje koncové šifrování pro bezpečnou komunikaci, a to i při videohovorech. Nemusíte se o ni nijak starat, prostě je v titulu plně integrovaná. Sama platforma je pak optimalizovaná tak, aby fungovala i na velice pomalém připojení, takž s ní můžete komunikovat prakticky kdekoli. Pro každý kontakt, který lze importovat z adresáře, si navíc můžete nastavit libovolné upozornění. Díky tomu tak hned po prvním tónu víte, kdo s vámi chce komunikovat.

Stažení v App Store

Threema 

Threema je jako jediný titul z výběru placený, vyjde vás totiž na 99 Kč. Že to jsou ale dobře investované prostředky svědčí třetí místo žebříčku nejlepších placených aplikací v App Store. Chrání vaše data proti hackerům, korporacím i vládním agenturám. K vaší komunikaci se tak skutečně nikdo nedostane. Můžete ji navíc používat i zcela anonymně. Vše, co se zde pak děje, se děje čistě na vašem zařízení, takže jak např. jak členství ve skupinách, tak kontakty jsou spravovány jen a pouze v něm.

Stažení v App Store

BabelApp  

Tato česká platforma pro zasílání zpráv a VoIP volání nabízí plnou šifrovanou komunikaci typu end-to-end. Snaží se zjednodušit šifrovaný přenos vaší citlivé komunikace, dokumentů a informací, ať už jde o smlouvy, plány, skeny nebo obrázky – pracovní i osobní, a současně zajišťuje úplnou ochranu soukromí a veškerých vašich dat. Díky čistému a přehlednému rozhraní se zde pak nemusíte prodírat žádnými nabídkami a vše máte ihned po ruce. Bez zbytečných funkcí.

Stažení v App Store

Viber 

Díky komplexnímu šifrování zůstane všechno, co na Viberu napíšete, nebo nasdílíte, v soukromí. Odeslané zprávy jsou doručeny na zařízení příjemce ve formě zašifrovaného kódu, a právě jen a pouze zařízení příjemce dokáže tento kód rozluštit a převést jej na text pomocí patřičného klíče. Ty existují pouze na zařízení uživatele a nikde jinde. Posílat můžete nejen text, ale i soubory, jako jsou fotky a videa, nebo nálepky či GIFy.

Stažení v App Store

Hangouts 

Jedná se o platformu Googlu, která nad ostatními sice nijak extrémně nevyniká, ale její výhoda je právě v integraci služeb společnosti. Poskytuje textovou i hlasovou komunikaci, které se může účastnit až 150 uživatelů (v případě videa je zde omezení na 10 účastníků). Zajímavostí je pak např. sdílení aktuální polohy díky integraci map.

Stažení v App Store

Wire

Wire je k dispozici na jakémkoli zařízení a operačním systému, takže váš tým může komunikovat, ať už jste v kanceláři nebo na cestách. Jeho výhoda je v pozvánkách pro uživatele, kteří se zde mohou účastnit konverzací jen jako hosté, nebo v integraci firemních aplikací a služeb. Samozřejmostí je pak maximální zabezpečení, kterému napomáhá např. i uzamčení titulu biometrickými daty.

Stažení v App Store

Line 

Platforma LINE je k dispozici po celém světě, a stále se rozrůstá o nové služby a funkce, díky nimž je vaše komunikace pohodlnější a v tomto případě i zábavnější. Nabízí hlasové hovory i videohovory, textový chat s opravdu vyčerpávajícím množstvím samolepek, které vám pomohou přesně vyjádřit své emoce. Informuje o narozeninách kontaktu a nabízí např. Timeline osu, na které můžete sdílet obsah podobně jako v sociálních sítích. Do korporátu to není, na povídání s přáteli a rodinou ale určitě.

Stažení v App Store

.