Zavřít reklamu

Apple v roce 2019 přišel s vlastní herní platformou Apple Arcade, která jablíčkářům nabízí přes 200 exkluzivních titulů. Služba samozřejmě funguje na bázi předplatného a pro její zprovoznění je nutné zaplatit 139 korun měsíčně, každopádně lze ji sdílet s rodinou v rámci rodinného sdílení. Kolem samotného představení a spuštění se platforma Apple Arcade těšila rozsáhlé pozornosti, jelikož každého zajímalo, jak bude služba v praxi fungovat a co všechno nabídne.

Z počátku slavil Apple úspěch. Podařilo se mu totiž přinést jednoduchý způsob pro hraní, který si navíc zakládá na exkluzivních herních titulech bez jakýchkoliv reklam či mikrotransakcí. Důležitá je ale také provázanost napříč celý jablečným systémem. Jelikož se herní data ukládají a synchronizují přes iCloud, tak je možné hrát v jednom momentě například na iPhonu, následně přesedlat na Mac a pokračovat tam. Na druhou stranu stejně tak je možné hrát i offline neboli bez připojení k internetu. Popularita Apple Arcade ale rychle upadla. Služba totiž nenabízí žádné pořádné hry, takzvané AAA tituly kompletně chybí a obecně zde najdeme spíše jen indie hry a různé arkády. To ale ještě neznamená, že je celá služba špatná.

Umírá Apple Arcade?

Většině jablíčkářů, kteří se zajímají o technologie a případně mají přehled i o videoherním průmyslu, může Apple Arcade přijít jako zcela zbytečná platforma, která v zásadě nemá co nabídnout. S tímto tvrzením by se dalo v určitých ohledech i souhlasit. Za zmiňovanou částku totiž získáváme pouze mobilní hry, se kterými si (v drtivé většině případů) neužijeme tolik srandy jako například s hrami aktuální generace. Jak už jsme ale zmínili výše, to ještě nemusí nic znamenat. Jelikož podobný názor sdílí na službu poměrně rozsáhlá skupina jablíčkářů, není se čemu divit, že se Apple Arcade stala předmětem diskuze na diskuzních fórech. A právě zde se ukázala největší síla platformy.

Apple Arcade si totiž nemůžou dostatečně vynachválit rodiče s menšími dětmi. Právě u nich totiž služba sehrává poměrně důležitou roli, jelikož tak mohou dětem nabídnou poměrně obří knihovna nejrůznějších her, u kterých mají poměrně důležité jistoty. Hry v Apple Arcade lze totiž označit za nezávadné a bezpečné. Když k tomu ještě přidáme absenci jakýchkoliv reklam a mikrotransakcí, získáme perfektní kombinaci pro malé hráče.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Kdy přijde zlom

Otázkou také je, zdali se někdy dočkáme znatelnějšího vývinu platformy Apple Arcade. Videoherní průmysl během několika posledních let narostl do obřích rozměrů a je celkem podivné, že se do něj cupertinský gigant prozatím nezapojil. Samozřejmě i to má své důvody. Apple totiž ve svém portfoliu nemá žádný pořádný produkt, který by byl schopen rozjet dnešní AAA tituly. Když k tomu ještě přidáme ignorování operačního systému macOS ze strany samotných vývojářů, tak si samotný obrázek uděláme poměrně rychle.

To ale ještě neznamená, že se Apple vstupem na videoherní trh nezabývá. Koncem května letošního roku totiž vyplavala poměrně zajímavá informace o tom, že gigant dokonce jednal o odkoupení firmy EA (Electronic Arts), která stojí za legendárními sériemi jako FIFA, NHL, Battlefield, Need for Speed a řadou dalších her. Jak už ale bylo zmíněno, jestli se jablíčkáři někdy gamingu skutečně dočkají je (prozatím) víceméně ve hvězdách.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více