Zavřít reklamu

Sluchátka od Applu se od začátku stala terčem internetových vtípků, postupem času se ale jejich situace přehoupla na opačnou stranu. Nyní lze AirPody považovat za naprostý prodejní hit a zároveň se jedná o jedny z nejoblíbenějších sluchátek na světě – a abych řekl pravdu, není se čemu divit. I přesto, že jako každý produkt mají své neduhy, tak bych je zařadil mezi univerzální sluchátka, která můžete použít téměř při jakékoli vykonávané činnosti. V tomto článku vám zkusím popsat, z jakého důvodu se jedná o produkt, u kterého byste měli koupi alespoň zvažovat.

Párování

Okamžitě po rozbalení AirPodů a otevření nabíjecí krabičky vám na iPhonu či iPadu vyskočí dotaz, zdali chcete jablečná sluchátka připojit. Po spárování se nahrají na váš iCloud účet, čímž jsou automaticky připravená k připojení ke všem vašim zařízením. Právě při používání si pak uvědomíte, v čem spočívá kouzlo ekosystému. Pokud se totiž často přepínáte mezi jablečnými zařízeními, tak vám přepojování s AirPody zabere oproti konkurenčním sluchátkům zlomek času. Od příchodu iOS 14, respektive nového firmwaru pro AirPods, dostanete navíc automatické přepínání mezi jednotlivými Apple zařízeními, pokud vám tedy někdo volá na iPhone a vy máte sluchátka zrovna připojena k Macu, automaticky se přepojí k iPhonu. Pravdou je, že některé produkty třetích stran podporují spárování s více zařízeními, což ale není ideální řešení. Apple má tohle zpracováno naprosto perfektně.

Baseus bezdratove nabijeni AirPods
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Praktičnost na prvním místě

I přesto, že se AirPods mezi špičku, co se zvukového projevu týče, neřadí, nejedná se ani o vyložený propadák. Při používání si navíc uvědomíte, jak je nesmírně pohodlné nosit sluchátka, na kterých nenajdete žádný kabel. Pokud jedno z nich vyjmete z ucha, hudba přestane hrát. To by ještě nebylo neřešitelné u jiných výrobců, ostatně kvalitní True Wireless produkty již nabízí téměř každý větší hráč na trhu. Co je ale velice praktické je pouzdro, které se díky své kompaktnosti vejde i do menší kapsy kalhot. I tak ale nejste výrazně omezeni výdrží baterie, jelikož vám samotná sluchátka poskytnou hudební zážitek až na 5 hodin poslechu a z krabičky se dobijí do 100 % zhruba za 20 minut, přičemž právě ve spojení s nabíjecím pouzdrem vydrží hrát až 24 hodin. Poslouchat tedy můžete opravdu kdekoliv, ať jste v kanceláři, ve městě či doma u televize.

AirPods druhé generace:

Telefonování

Pamatujete si ještě na dobu, kdy se mnozí vysmívali uživatelům AirPods kvůli jejich nožičce, která až nápadně vyčuhuje z uší? Na jednu stranu se jim nebylo čemu divit, pravda je ale taková, že díky ní se s nimi perfektně manipuluje. Další její výhodou je to, že jsou v ní ukryty mikrofony, které vám směřují přímo k ústům. Díky tomu jste při telefonních hovorech perfektně slyšet naprosto kdekoliv. Z mé zkušenosti mohu říci, že nikdo nikdy nepoznal, že jsem volal prostřednictvím sluchátek a zároveň se mi nestalo, že by měl kdokoliv problém mi rozumět. To se hodí jednak k telefonování v rušném prostředí, jednak ale i při online schůzkách, které jsou vzhledem k současné situaci stále častější. Neříkám, že výrobci třetích stran nenabídnou kvalitní telefonování také, jako handsfree se ale AirPods řadí mezi jedny z nejlepších na trhu.

Dosah

Benefitem bezdrátových sluchátek obecně je fakt, že telefon můžete nechat třeba v pokoji, a bez problému uklízet v celém domě, aniž byste jej měli u sebe. U výrobců třetích stran jsem se však často setkal s výpadky zvuku, obzvlášť v případě True Wireless produktů. To bylo zapříčiněno tím, že telefon komunikoval pouze s jedním sluchátkem, a to posílalo zvuk do druhého. Naštěstí ale AirPods zvládají komunikovat nezávisle na sobě, což je samozřejmě daleko účinnější. Pokud se navíc pohybujete v rušném městě, může docházet k zarušení – příčinou bývají WiFi přijímače a jiné rušivé elementy, které vysílají signály. To se vám ale u sluchátek od Applu stane jen minimálně díky jejich komunikaci a standardu Bluetooth 5.0, který používají. Doba pokročila a vy samozřejmě můžete pořídit i jiná sluchátka bez kabelu s nejnovějším standardem Bluetooth, není však úplně snadné shánět taková, která by byla schopna nabídnout tak propracovaný balíček funkcí jako právě AirPods.

Koncept AirPods Studio:

.