Zavřít reklamu

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods jsou tady s námi již bezmála pět let. Od té doby jsme se dočkali vydání druhé generace, lepšího modelu Pro a náhlavních sluchátek s označením Max. V otázce AirPodů je však již delší dobu celkem klid. Ono ticho by se každopádně mohlo zlomit hned v příštím týdnu, kdy se koná druhá podzimní akce Apple Event. Během té cupertinský gigant s vysokou pravděpodobností představí dlouho očekávaný 14″ a 16″ MacBook Pro, po jehož boku by se o slovo mohly přihlásit i AirPody 3. generace. Jaká je ale vůbec budoucnost jablečných sluchátek obecně?

AirPods 3 se sympatičtějším designem

Co se týče zmiňovaných AirPodů 3. generace, tak o těch se mimochodem mluví už od začátku letošního roku. Ještě na jaře se řada leakerů shodovala na tom, že k jejich odhalení dojde ještě během jarního Apple Eventu, kdy Apple odhalil například 24″ iMac s čipem M1. Ještě před samotnou keynote se však do diskuze nepřímo vložil i přední analytik Ming-Chi Kuo. Ačkoliv tedy většina zdrojů informovala o brzkém představení, zprávy od takto respektovaného zdroje zkrátka nešly ignorovat. Ten totiž již v březnu informoval o tom, že hromadná produkce nových sluchátek odstartuje až v třetím kvartálu letošního roku (červenec – září).

Takto by AirPody 3. generace mohly vypadat:

Po tomto fiasku vícero leakerů se k AirPodům už nikdo tak hojně nevyjadřoval a celá komunita pouze čekala, zdali se už ukážou světu. Další favoritem pro představení proto byl zářijový Event spojen s novými iPhony 13. Ani to však nebyl den D pro jablečná sluchátka, podle čehož lze usoudit, že k jejich odhalení dojde již v pondělí 18. října. Nabízí se ale zajímavá otázka. Jaké změny by teoreticky třetí generace mohla přinést? Ani v tomto směru nemáme moc informací. Jablečná komunita se každopádně shoduje na tom, že se Apple chystá lehce poupravit především design, který by měl nově vycházet ze zmiňovaného modelu AirPods Pro. Konkrétně se tedy zmenší nožičky u jednotlivých sluchátek a lehké změny se dočká i nabíjecí pouzdro. Tady to však bohužel končí. Novinky v podobě aktivního potlačování okolního hluku bychom spíše očekávat neměli.

Budoucnost AirPods Pro

Lehce zajímavější by to každopádně mohlo být v případě AirPods Pro. V současné situaci to totiž vypadá tak, že se Apple chystá co možná nejvíce zaměřit na segment zdraví, čemuž chce uzpůsobit i funkce nabízené ve svých profesionálních sluchátkách. Již delší dobu se totiž hovoří o implementaci zdravotních senzorů pro měření tělesné teploty a správného držení těla, případně by mohly fungovat zároveň i jako naslouchátko pro lidi se zhoršeným sluchem. Pro zajištění co možná nejlepších výsledků v případě měření teploty by AirPods Pro mohly úzce spolupracovat s Apple Watch (pravděpodobně již Series 8), které by stejným senzorem disponovaly také, díky čemuž by šlo data daleko lépe zpracovávat, jelikož by pocházela hned ze dvou zdrojů.

AirPods Pro

Zdali se však implementace podobných funkcí brzy dočkáme je prozatím nejasné. I přesto se však nejčastěji hovoří o představení druhé generace AirPods Pro v příštím roce, přičemž podle všeho by právě tato řada měla nabídnout určité možnosti v oblasti zdraví. Přesto se ale stále jedná o pouhé spekulace a je nutné je brát s rezervou. K celé situaci se totiž vyjádřily i anonymní zdroje, které jsou s plány ohledně budoucnosti AirPodů dobře obeznámeny, podle kterých by jablečná sluchátka se zdravotními senzory nemusela být vůbec představena.

.